• facebook
 • rss
 • Wielkopostna Próba Ogniowa

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 14.03.2017 11:55

  Pilscy salezjanie wyszli z nietypową propozycją duszpasterską na Wielki Post. Zaprosili małżonków do codziennych ćwiczeń w okazywaniu sobie wzajemnej miłości. W podjęciu wyzwania przydaje się... internet.

  Propozycję realizują salezjanie z parafii pw. Świętej Rodziny w Pile. Zainspirował ich popularny film ewangelizacyjny o miłości małżeńskiej zatytułowany "Próba ogniowa". Film opowiada o przeżywającym kryzys małżeństwie, które odbudowuje nadszarpniętą relację metodą małych kroków.

  Na tym właśnie polega propozycja pilskich salezjanów. Stworzyli oni specjalny Wielkopostny Kalendarz Próby Ogniowej, w którym na każdy dzień Wielkiego Postu proponują małżonkom niewielkie ćwiczenie, które polega na całodziennej realizacji konkretnego gestu miłości.

  Propozycja skierowana jest do wszystkich małżonków, nie tylko tych, którzy przeżywają aktualnie kryzys w relacji. Wielkopostna Próba Ogniowa daje bowiem możliwość nie tylko odbudowania relacji, ale także jej umocnienia i pogłębienia.

  Kalendarz w formie papierowej można nabyć w parafii pw. Świętej Rodziny w Pile. Oprócz tego, każdego dnia salezjanie publikują na kanale YouTube krótki film dotyczący kolejnego kroku.

  Choć minęła już II Niedziela Wielkiego Postu, wciąż nie jest za późno, aby podjąć wyzwanie.

  Pierwszy odcinek wprowadzający w cykl:

  Kalendarz Próba Ogniowa dla małżonków - Wielki Post 2017 r.
  Święta Rodzina Piła

  Przykładowy odcinek - 11. dzień próby:

  DZIEŃ 11 - Wielkopostna Próba Ogniowa dla małżonków
  Święta Rodzina Piła

  Dostęp do wszystkich odcinków na kanale YouTube parafii pw. Świętej Rodziny w Pile - TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół