• facebook
 • rss
 • Osłonić gorliwą miłością

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 05.05.2017 17:21

  Biskup Dajczak prosi diecezjan, by w 100. rocznicą objawień maryjnych w Fatimie zechcieli "osłonić duchowo grzeszników" poprzez udział we wspólnych obchodach tego wydarzenia.

  W domu biskupim odbyła się 5 maja konferencja prasowa z udziałem bp. Edwarda Dajczaka oraz ks. Radosława Siwińskiego, dyrektora Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Chodziło o poinformowanie koszalinian o zbliżających się obchodach 100. rocznicy objawień w Fatimie oraz o Apostolstwie Maryjnym w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

  Biskup Dajczak wyjaśnił, że fatimskie orędzie Matki Bożej jest orędziem pokoju - zaczyna się słowami: "Nie bójcie się!", skierowanymi do trójki fatimskich pastuszków. Kolejne objawienia wzywają do modlitwy różańcowej i do zadośćuczynienia za grzechy. Matka Boża ostrzega jednocześnie przed wojną, jeśli ludzie się nie nawrócą. - Fatima jest ostrzeżeniem, że nie można igrać z tym wszystkim, co Bóg w swojej miłości odsłania przed ludźmi, a co człowiek lekceważy - powiedział biskup.

  - Z Fatimy idzie orędzie, że jeśli nie znajdą się ludzie, którzy osłonią ten świat poprzez własne nawrócenie, to część ludzi zginie, zmarnuje swoje życie - powiedział biskup, przekonując do włączenia się w obchody 100. rocznicy objawień maryjnych w Fatimie, które odbędą się 13 maja.

  Koszalińska Wielka Procesja Fatimska wyruszy z miejsca, gdzie - jak podkreślił biskup - Ewangelia wzięła na ziemi koszalińskiej początek - z Góry Chełmskiej - i przejdzie do świątyni matki, czyli do katedry. Tam o 18.30 rozpocznie się Msza w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

  W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele wszystkich parafii (tego wieczora poza katedrą nie będą sprawowane Msze św.). Następnie procesja światła z pięcioma stacjami przejdzie ulicami miasta do katedry, gdzie biskup diecezjalny uroczyście zawierzy diecezję i miasto Matce Bożej.

  Podobne inicjatywy podejmą inne miejscowości (np. Słupsk, Szczecinek).

  Biskup prosi, by w trakcie tych diecezjalnych obchodów podjąć gorliwą modlitwę o radykalne nawrócenie, by z mocą wiary nieść do Boga przez wstawiennictwo Maryi intencje swoich rodzin, miast, diecezji.

  Szczegółowy plan koszalińskiej pielgrzymki fatimskiej, który wyjaśnił jej współorganizator ks. Siwiński, dostępny jest TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół