• facebook
 • rss
 • Oczywiste? Nie dla wszystkich

  ks. Wojciech Parfianowicz ks. Wojciech Parfianowicz

  dodane 07.05.2017 16:59

  Ulicami Wałcza 7 maja przeszedł 4. Marsz dla Życia i Rodziny. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób.

  Marsz rozpoczął się po Mszy św. sprawowanej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego i przechodząc głównymi ulicami miasta zakończył się festynem rodzinnym przy Wałeckim Centrum Kultury.

  - Grupa organizatorów składa się z ludzi należących do wszystkich wałeckich parafii. Są to ludzie zaangażowani w ruchy, głównie Domowy Kościół, młodzież z Ruchu Światło-Życie, z kapucyńskiej Młodzieży Franciszkańskiej, ale także wolontariusze niezrzeszeni - mówi Łukasz Podgórski.

  - Po prostu ludzie dobrej woli - dodaje Beata Trzmielewska, która cel zorganizowania manifestacji kwituje stwierdzeniem: - Niestety, w dzisiejszych czasach trzeba mówić o tak podstawowych sprawach, że życie i rodzina to są ważne wartości.

  Wśród uczestników marszu można było zauważyć ludzi w różnym wieku. Były także całe rodziny, również z małymi dziećmi w wózkach.

  - Warto brać udział w takich wydarzeniach. To jest świadectwo. Może też uda nam się zwrócić uwagę tych, którzy myślą inaczej - przyznaje 19-letni Kacper.

  W ramach festynu rodzinnego organizatorzy przygotowali stoiska z ciastem, kiełbaskami, grochówką wojskową. Było też stoisko medyczne, przy którym można było zmierzyć sobie poziom glukozy i ciśnienie krwi. Odbyły się zabawy integracyjne, gry i konkursy dla dzieci. M.in. z koncertem wystąpił także chrześcijański zespół "Soudarion".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół