• facebook
 • rss
 • Szukam Was

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 14.06.2017 23:20

  Testament jest po to, by z niego czerpać, zwłaszcza jeśli jego autorem jest święty. W Świeszynie przy dźwiękach oratorium "Szukam Was" medytowano nad ostatnią wolą św. Jana Pawła II.

  Świeszynianie od 9 lat podczas Dni Papieskich upamiętniają wizytę papieża Polaka w Zegrzu Pomorskim w 1991 roku, kiedy to po raz pierwszy spotkał się z żołnierzami Wojska Polskiego. Pod wzniesionym na lotnisku ołtarzem modliło się wówczas razem z nim około 40 tysięcy wojskowych i ich rodzin.

  W tym roku mieszkańcy gminy Świeszyno nie poprzestali na tradycyjnym festynie i biegu sportowym, ale po raz pierwszy zwieńczyli wydarzenie koncertem, który odbył się 14 czerwca w kościele pw. Narodzenia NMP.

  - Jest to koncert szczególny, bo inspiracją dla twórców oratorium stał się pozostawiony nam wszystkim "Testament" Ojca Świętego Jana Pawła II. Także fragmenty samego "Testamentu" pojawiają się w tym utworze - powiedział Zbigniew Kułagowski, dyrektor Multimedialnego Centrum Kultury "e-Eureka" w Świeszynie, które było organizatorem koncertu.

  Pop-oratorium „Szukam Was” wykonało niemal 100 muzyków: soliści Patrycja i Jacek Kotlarscy, chórzyści koszalińskich "Cantate Deo" i "Harmonica" z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, mieleńskiego Viva la Musica, oraz specjalnie powstałego z tej okazji świeszyńskiego „Szukam Was". Towarzyszyła im słupska Sinfonia Baltica.

  Zbigniew Kułagowski wyraził nadzieję, że także w kolejnych latach Dni Papieskie będą miały w Świeszynie równie piękną oprawę.

  Patronat honorowy nad koncertem objął bp Edward Dajczak. Patronem medialnym był "Gość Niedzielny".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół