• facebook
 • rss
 • Jezus walczy o ciebie

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 21.07.2017 19:29

  Z biskupim błogosławieństwem ewangelizatorzy wyruszyli do Kołobrzegu. Będą mówić mieszkańcom, letnikom i uczestnikom festiwalu muzyki elektronicznej, że Jezus o nich walczy.

  Przez trzy dni umacniali się Słowem Bożym, które głosił dla nich bp Edward Dajczak, teraz wyruszyli do nadmorskiego kurortu, żeby mówić o Jezusie innym.

  - Są trzy przeklęte czasowniki: „mieć”, „iść w górę”, „rozkazywać”. Jezus przeciwstawia im błogosławione czasowniki: „dawać”, „schodzić w dół”, „służyć”. To konkretna lekcja, która nie dopuszcza teoretycznych dywagacji - przypominał ewangelizatorom biskup wysyłając ich do Kołobrzegu.

  Do tegorocznej „Przystani z Jezusem” wpłynie blisko setka ewangelizatorów z całej Polski. W tym roku napisem na czerwonych koszulkach obwieszczają: „Jezus walczy o ciebie”.

  - Jezus podjął walkę z nieprzyjacielem, którego nie widać, a który robi wszystko, żeby nas zniszczyć, sprawić, byśmy żyli w bólu, lęku, cierpieniu, strachu. Jezus zwyciężył, pokonał szatana i grzech. To chcemy mówić napotkanym ludziom - wyjaśnia Magda Plucner ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

  Z tym przesłaniem idą do mieszkańców, wczasowiczów, ale i uczestników największej imprezy muzyki elektronicznej Sunrise Festival.

  - Często ludzie, z którymi tam rozmawiamy mówią: „nikomu na nie zależy, nikogo nie obchodzę, moje życie jest nic nie warte”. Mają piękne ciała, modne ciuchy i się bawią, ale to pozór. Kiedy odpowiadam, że jest przynajmniej jedna Osoba, której zależy i która walczy o nich, otwierają szeroko oczy ze zdumienia - dodaje ewangelizatorka.

  Swoja scenę ewangelizatorzy rozstawiają przy kołobrzeskim amfiteatrze. Będzie można ich tam spotkać jutro od godz. 15.

  O rekolekcjach przed "Przystanią z Jezusem" także TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół