• facebook
 • rss
 • Budują mosty, nie mury

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 18.08.2017 11:51

  Odbudowują przedszkole, wznoszą dom dla chrześcijańskiej rodziny, modlą się i dzielą Ewangelią. - Codziennie przełamujemy stereotypy, kiedy stajemy twarzą w twarz z konkretnym człowiekiem, potrzebującym pomocy - mówią młodzi, którzy na dwa tygodnie pojechali do Albanii

  Młodzież z naszej diecezji uczestniczy w międzynarodowym projekcie „Go4Peace”. Powstał on ponad 20 lat temu, kiedy niemiecki ksiądz Meinolf Wacker z archidiecezji Paderborn, razem z młodymi ludźmi zaczął odwiedzać tereny objęte wojną, by pomagać w odbudowaniu wzajemnego zaufania.

  Pierwszy obóz odbył się w Sarajewie. Przyświecał mu jeden cel: zaangażować młode pokolenie w tworzeniu Europy pełnej pokoju i wzajemnej solidarności.

  W tym roku organizatorzy zaprosili chrześcijańską młodzież do Szkodry, miasta w południowo-zachodniej Albanii. Reprezentująca Polskę ekipa z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej razem z rówieśnikami z Niemiec, Słowacji, Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Chorwacji, Irlandii i Kamerunu przez dwa tygodnie dzieli się Ewangelią, modli a przede wszystkim aktywnie pomaga lokalnej społeczności.

  - Międzynarodowa atmosfera, która towarzyszy nam przez te dni w naszej „Wiosce Pokoju” jest szansą na umocnienie wiary oraz poznania nowych ludzi, kultury i języków. Cieszę się, że drugi raz mogę uczestniczyć w takim projekcie. Warto dać coś z siebie dla innych, również podczas wakacji - mówi uczestnicząca w obozie Paulina Kaźmierczak.

  Dziesięcioosobowa grupa pod opieką ks. Andrzeja Zaniewskiego m.in. bierze udział w odbudowie przedszkola dla dzieci albańskich emigrantów czy pomaga w budowie domu dla chrześcijańskiej rodziny.

  - To, czego doświadczamy tu przez te dwa tygodnie, to piękna prawda o tym, iż praca wykonywana ze szczyptą miłości jest prawdziwym świadectwem chrześcijańskiego życia. Pracujemy tu wśród muzułmanów i razem z nimi. Codziennie przełamujemy stereotypy, kiedy stajemy twarzą w twarz z konkretnym człowiekiem, potrzebującym pomocy. Pokój zaczyna się od uśmiechu - podkreśla duszpasterz młodzieży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

  Obóz „Go4Peace” w Albanii potrwa do poniedziałku.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: GO4PEACE

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół