• facebook
 • rss
 • List od królowej

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 21.09.2017 08:54

  Uczniowie z podstawówki w Kwakowie napisali list do brytyjskiej monarchini. Odpowiedź z Pałacu Buckingham sprawiła im masę radości.

  List do królowej Elżbiety II napisali jeszcze przed wakacjami.

  - Postanowiliśmy złożyć królowej gratulacje z okazji 65-lecia zasiadania na tronie. A do tego dołożyliśmy jeszcze informacje o naszej szkole, zdjęcia i niespodziankę - opowiada Zuzia. Wyszedł z tego całkiem pokaźny list, bo do koperty zapakowali także dziesięć własnoręcznie wykonanych portretów monarchini.

  - Bardzo mi się podoba, że lubi zwierzęta. Dlatego sportretowałam królową z jej psami. Mam nadzieje, że rysunek się jej spodobał - mówi Wiktoria, jedna z autorek przesłanych portretów.

  Pomysł, żeby napisać do Pałacu Buckingham podsunęła dzieciom na zajęciach dodatkowych nauczycielka.

  - Uczniowie chodzą na zajęcia z innowacji pedagogicznej „Angielski w piosence i zabawie”. Interesują się nie tylko językiem angielskim, ale także kulturą, historią i tradycjami Wielkiej Brytanii. Kiedy zaproponowałam, żebyśmy napisali do królowej Elżbiety, dzieci  przyjęły pomysł z entuzjazmem - wyjaśnia Katarzyna Wieczorek, nauczycielka języków obcych w Szkole Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kwakowie.

  Autorzy listu przyznają jednak, że mieli trochę tremy. W końcu nie codziennie koresponduje się z koronowanymi głowami.

  - Trochę ręka mi drżała. Bałam się, że się pomylę. No i rzeczywiście raz się pomyliłam, ale udało się to naprawić i nie musiałam przepisywać drugi raz - zdradza Oliwka. Jej przypadło w udziale przepisywanie listu, który wcześniej razem układali i spisywali na komputerze.

  - Ja to za bardzo poruszony nie byłem kiedy pisaliśmy, bo wcale nie spodziewałem, że królowa nam odpisze. Ale kiedy pani powiedziała, że dostaliśmy odpowiedź to emocje były wielkie - dopowiada Michał.

  Na odpowiedź z Pałacu Buckingham czekali kilka miesięcy.   Na odpowiedź z Pałacu Buckingham czekali kilka miesięcy. Karolina Pawłowska /Foto Gość Odczytali ją wspólnie na lekcji.

  - Dama dworu królowej podziękowała nam w jej imieniu. Napisała, że królowej miło było poczytać o nas i naszej szkole. Podobały jej także bardzo portrety, które stworzyliśmy. I jeszcze przepraszała, że tak późno odpisuje, ale bardzo dużo listów przychodzi do królowej - Zuzia streszcza odpowiedź z Londynu. 

  Uczniowie z Kwakowa zapewniają, że to nie koniec ich korespondencji z rodziną królewską.

  - Kiedy tylko kolejne Royal Baby pojawi się na świecie, będziemy pisać list z gratulacjami do księżnej Kate i księcia Williama - zapewniają.

  Entuzjazm uczniów cieszy ich nauczycielkę. 

  - Nic nie jest jednak w stanie zastąpić nauki w praktyce, a dzięki innowacjom pedagogicznym przeprowadzanym na języku angielskim w naszej szkole uczniowie mają bezpośredni kontakt z językiem i wiedzą, że istnieje świat poza podręcznikami. Rok szkolny dopiero się zaczął, ale już teraz wiadomo, że na pewno będzie pełen wrażeń - podsumowuje Katarzyna Wieczorek.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: KWAKOWO, SZKOŁA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół