• facebook
 • rss
 • Pomoc dla pomagających

  Karolina Pawłowska Karolina Pawłowska

  dodane 14.11.2017 15:56

  Środki czystości, pieluchy jednorazowe i kosmetyki pielęgnacyjne za ponad 22 tys. zł trafią do podopiecznych Fundacji "Zdążyć z Miłością".

  Koszalińska fundacja wspierająca samotne matki jest jednym z beneficjentów programu „Pomagamy, jak umiemy”.

  To akcja, w ramach której członkowie Klubu Rossmann mogli - robiąc zakupy i korzystając z aplikacji na telefon komórkowy - wspierać lokalne organizacje pomagające potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu pracowników drogerii i ich klientów pomoc o wartości 3,5 mln zł otrzyma 147 organizacji charytatywnych. W województwie zachodniopomorskim i okolicach ponad 180 tys. zł trafi do 9 organizacji. Wśród obdarowanych instytucji są hospicja dla dzieci i dorosłych z Koszalina i Szczecina, znane fundacje i stowarzyszenia oraz schroniska dla zwierząt.

  - To dla nas ogromne wsparcie. Produkty te trafią do samotnych mam z naszych mieszkań chronionych i tych, które już się usamodzielniły, a także do osób niepełnosprawnych i wymagających pomocy, które się do nas zgłaszają. Dzięki takiemu wsparciu będzie można nieco odciążyć domowe budżety - przyznaje Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, szefowa Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

  Darowizny przekazane zostaną w formie produktów dostępnych w drogeriach Rossmann. Instytucje same decydowały o tym, czego potrzebują.

  - Z wielkim zaskoczeniem i wdzięcznością przyjęłyśmy wiadomość o tym, że otrzymamy takie wsparcie, ale jeszcze bardziej zaskoczyła nas kwota pomocy! Trzy dni bardzo intensywnie zastanawiałyśmy się, jak rozdysponować te środki, żeby przyniosły jak najwięcej korzyści - dodaje Justyna Śmidecka, wiceprezes fundacji.

  Podczas dzisiejszej konferencji prasowej obdarowani dziękowali wszystkim, dzięki którym otrzymali tak duże wsparcie, także pracownikom drogerii i ich klientom, którzy przyczynili się do sukcesu akcji. Zbiórka dla zachodniopomorskich instytucji odbywała się w 66 sklepach w województwie zachodniopomorskim i okolicach.

  - Klienci słysząc o celach tej zbiórki bardzo chętnie włączali się w pomoc korzystając z aplikacji. Nawet osoby starsze, którym musiałyśmy pomagać w jej zainstalowaniu i uruchomieniu, bo nie mają takiej biegłości w obsługiwaniu smartfonów, ale miałyśmy tysiące pomysłów, jak to ułatwić. Cieszymy się, że w ten sposób też mamy swój udział w tak dobrej sprawie - zapewnia pani Agnieszka ze szczecineckiego sklepu Rossmann.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół