• facebook
 • rss
 • Jak wypocząć w obcym mieście?

  Katarzyna Matejek Katarzyna Matejek

  dodane 12.01.2018 14:27

  Zwiedzając zabytki lub pławiąc się w jacuzzi. A może spędzając czas z Bogiem? W Marriotcie i Holiday Inn chrześcijańskie propozycje koszalińskiej SNE zawisły na tablicach ofert kulturalno-turystycznych.

  Fundacja SMS z Nieba oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji w Koszalinie wyszły z nowatorską propozycją do turystów i gości hotelowych. To wynik współpracy z firmą Minicards zajmującą się rozpowszechnianiem informacji o wydarzeniach kulturalnych, sporcie czy turystyce, dostępnych w ponad 50 warszawskich hotelach.

  Minicards jest międzynarodowym systemem informacji turystycznej, rozpowszechnionym w kilkudziesięciu krajach świata. To zestaw poręcznych kart-wizytówek umieszczonych w holach hoteli na dużych tablicach lub stelażach, zawierających informacje i reklamy muzeów, galerii, restauracji, klubów, sklepów i usług mogących zainteresować gości hotelowych, także cudzoziemców.

  – Do tej pory ta przestrzeń była zagospodarowana wyłącznie w sposób świecki. Nie było żadnej propozycji odnoszącej się do Boga – wyjaśnia ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor SNE i prezes fundacji. – Wykorzystaliśmy nośnik, który istnieje, żeby wejść tam z Ewangelią i mamy szansę dotrzeć z jej przekazem do ludzi, którzy o Bogu być może by nie pomyśleli.

  Chrześcijańska karta zawiera z jednej strony informacje o Fundacji SMS z Nieba, zachęcające do ściągnięcia pozytywnych treści z 22 działów tematycznych. Z drugiej znajduje się pierwszy punkt kerygmatu: "Bóg kocha ciebie dzisiaj". – Widzimy, że jest zainteresowanie kartami, że ludzie zatrzymują się, żeby je poczytać. Mamy nadzieję, że dzięki naszym propozycjom będą mogli znaleźć ważne treści, które pomogą im wzrosnąć duchowo – powiedział ks. Jarosiewicz.

  Kapłan zarazem podkreśla, że ewangelizacja podjęta w ten sposób nie jest inwazyjna, jest raczej alternatywą i może być także z tego względu dobrze przyjęta przez gości hotelowych, którzy w holu, w pobliżu recepcji spędzają niemało czasu.

  Na razie akcja chrześcijan z Koszalina, którzy przygotowali 20 tys. takich kart w języku polskim i angielskim, dotyczy hoteli w Warszawie, ale są starania, by rozszerzyć ją na inne miasta. Natomiast już wykracza poza obszar stolicy poprzez skojarzoną z kartami internetową aplikację na smartfony.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół