Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Trudne puzzle

Jak przebaczać winy, a jak tego nie robić, rozważały kobiety podczas weekendu w Warcinie pt. „Uzdrowienie przez przebaczenie”.

Od jedenastu lat kobiety przyjeżdżają na przełomie zimy i wiosny do domu Fundacji Familia w Warcinie, by rozmawiać o kobiecości. Raz są to tematy łatwiejsze, podejmujące np. kwestię radości bycia córką stworzoną przez Boga Ojca, innym razem dotykają tak trudnych spraw, jak przebaczenie, porażki w nawiązywaniu relacji, depresja. Zawsze jednak, w świetle słowa Bożego oraz modlitwy, organizatorzy starają się znaleźć rozwiązanie i nadzieję. Tak było i w pierwszy weekend marca, gdy temat „Uzdrowienie przez przebaczenie” przyciągnął do mroźnego Warcina 43 kobiety, nie tylko z okolicy, ale też z odległej Piły czy Złotowa.

Nie bać się relacji

Urszula Lampka, emerytowana doradczyni życia rodzinnego, która na zaproszenie Szkoły Nowej Ewangelizacji i Wspólnoty św. Krzysztofa w Słupsku prowadziła większość konferencji o niszczącej sile nieprzebaczenia, zauważa, że problemem, wobec którego ludzie są bezradni, jest lęk – ten przed odrzuceniem przez innych, ale i przed samoodrzuceniem czy przed własną przyszłością. Podczas rekolekcji kobiety starały się znaleźć odpowiedź, jak – żyjąc z urazami w psychice – podjąć walkę o szczęście. – Konsekwencją przeżytego odrzucenia jest to, że boimy się związać z kolejną osobą. Zakładamy, że ona również kiedyś nas odrzuci.

Dostępne jest 27% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy