Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tradi-rekolekcje

Po raz drugi w Śmiechowie odbyły się rekolekcje dla wiernych przywiązanych do przedsoborowej liturgii.

Przez trzy dni zwolennicy Mszy św. celebrowanej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego słuchali konferencje, uczestniczyli w warsztatach dla ministrantów i uczyli się śpiewu. – Ubiegłoroczne, zorganizowane po raz pierwszy rekolekcje, potwierdziły, że jest w diecezji mała, ale powoli rozrastająca się grupa, która chce poznawać Mszę Trydencką, zależy jej na poznaniu i pełnym uczestnictwie w tej liturgii – wyjaśnia Rafał Semołonik, współorganizator rekolekcji.

Konferencje i warsztaty dla ministrantów prowadził krakowski duszpasterz ks. Wojciech Grygiel z Kapłańskiego Bractwa św. Piotra, powołanego w 1988 r. przez Jana Pawła II z misją dla wiernych, którzy chcą uczestniczyć we Mszach św. odprawianych w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. – To Msza św., która była celebrowana w naszych kościołach przez wieki. Wejście w tę liturgię jest nawiązaniem kontaktu z historią, tradycją, dziedzictwem, tym, co kształtowało wiarę naszych przodków. Ten element ciągłości historycznej decyduje też o naszej tożsamości, z tego czerpiemy – ks. Grygiel tłumaczy dlaczego warto poznawać przedsoborową liturgię.

Środowisko koszalińskich tradycjonalistów liczy ok. 50 osób. Msze św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego odprawiane są w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca (przy katedrze) w pierwszą niedzielę miesiąca oraz we wtorki w kaplicy diecezjalnej Caritas. Biorą w nich udział mieszkańcy całej diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL