Nowy numer 42/2019 Archiwum

Warsztaty Jakubowe

Od Kołobrzegu rozpoczął się cykl szkoleń dotyczących „Pomorskiej Drogi św. Jakuba”. Wzięło w nich udział około 30 osób.

Projekt ma służyć ożywieniu idei wędrowania Drogami św. Jakuba, które prowadzą przez województwo zachodniopomorskie, a także kreowania szlaku przez mieszkających na nim przedsiębiorców, samorządowców i organizacje pozarządowe.

Chodzi przede wszystkim o ożywienie odradzającego się szlaku i zaproszenie do odkrywania wspólnego dziedzictwa Europy oraz ukazywania bogactwa kulturowego regionu w oparciu o zabytki, krajobrazy i kulturę.

– Szlak to szansa rozwoju dla tego regionu. My wszyscy, gastronomicy, hotelarze, muzealnicy musimy stworzyć przynętę, żeby szlak ożył. Mamy walory, atrakcje, produkty, trzeba teraz włożyć trochę pracy, żeby to wszystko spiąć – wyjaśnia Krzysztof Kubacki, który prowadził warsztaty w Kołobrzegu.

Podczas warsztatów omówiona została m.in. idea i zasady funkcjonowania Dróg Jakubowych w Europie, motywy pielgrzymowania, korzyści wynikające z położenia na Szlaku, istniejące walory regionu i ich adaptacja dla potrzeb turysty-pielgrzyma.

Projekt „RECReate – Rewitalizacja Europejskiego Szlaku Kulturowego na Obszarze Południowego Bałtyku – Pomorska Droga Św. Jakuba” realizowany jest do grudnia 2013 r.

Do tego czasu na szlaku pojawią się charakterystyczne dla Camino żółte muszle, wydane zostaną również przewodniki i mapy po Pomorskiej Drodze Św. Jakuba. Aby jednak szlak ten spełniał swoją rolę nie może tylko być, ale musi „żyć” – w tym mają właśnie pomóc warsztaty, których przygotowaniem na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego zajmuje się Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki.

Jutro warsztaty odbędą się w Koszalinie. Kolejna edycja przewidziana jest na marzec i kwiecień. Szkolenia odbędą się m.in. w Białogardzie, Polanowie i Sławnie. Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL