Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pożegnanie "Wira"

W styczniu Miastko pożegnało por. Witta Piekarskiego „Wira” - patriotę, kombatanta, prezesa miasteckiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Witt Piekarski był w Miastku osobą znaną i aktywną. W swoim działaniu kierował się patriotyzmem i umiłowaniem swojej małej ojczyzny. Współorganizował patriotyczne uroczystości. Przez lata zabiegał, aby w Miastku stanął Pomnik Narodu Polskiego. Jego marzenie spełniło się w ubiegłym roku.

Jeszcze dwa miesiące przed śmiercią, choć sporo chorował, pod tym pomnikiem uroczyście obchodził Święto Niepodległości, brał też udział w III Dniach Kultury Chrześcijańskiej.

Zmarł 12 stycznia. Rodzina żegnała go słowami gen. MacArthura: „Stary żołnierz nie umiera, tylko gdzieś nam znika z oczu”. Por. Witt Piekarski został pochowany na cmentarzu w podmiasteckiej Łodzierzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Serwisy specjalne

Serwisy specjalne

Najnowszy numer

Nowy numer 3/2021

Dziś

Komu warto wierzyć?

Ktoś lubi zapach świeżego druku – książki albo gazety? Nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu wyznania, ale przyznam się, że lubię... wąchać książki. Takie świeże, jeszcze przez nikogo nie otwarte. Zapach gazet też lubiłem wdychać, ale wiadomo... to jeszcze mniej bezpieczne, a w dobie koronawirusa lepiej o tym nawet nie myśleć.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu