GN 2/2021 Archiwum

Zmiany wokół cmentarzy

Informacje dotyczące bezpieczeństwa przy większych cmentarzach w związku z uroczystością Wszystkich Świętych.

KOSZALIN

Dla bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarz maksymalna prędkość zostanie ograniczona do 30km/h. Nie będzie można zatrzymywać się na ul. Gnieźnieńskiej i ul. Strażackiej. Wyjątkowo, pojazdy z osobami starszymi i niepełnosprawnymi będą mogły wjechać na teren cmentarza.

Możliwe będzie zaparkowanie samochodu na terenie Atrium. Na ul. Kamieniarską będzie można dojechać od ul. Połczyńskiej (tylko osoby niepełnosprawne i dostawy dla handlu). Samochody z osobami niepełnosprawnymi będą mogły parkować naprzeciwko cmentarza oraz przy ul. Kamieniarskiej.

Na chodniku od głównego wejścia do końca cmentarza przy krawędzi jezdni zostaną postawione zapory drogowe w celu zabezpieczenia przed wtargnięciem na jezdnię.

Od 31 października do 3 listopada  br. w budynku administracji cmentarza (tel. 943422420) od 8.00 do 18.00 (w dniu 3.11. od 8.00 do 13.00) pracownicy cmentarza będą pełnić dyżury. Udzielą informacji np. o miejscu pochówku zmarłych. Dla chętnych przygotowano też plany cmentarza.

Służby porządkowe proszą o dostosowanie się do zaleceń Policji i Straży Miejskiej oraz zwracanie uwagi na znaki drogowe.

Na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie pochowano łącznie ponad 52 tysiące osób. Powierzchnia cmentarza wynosi 36 ha. W najbliższych latach planowane jest powiększenie cmentarza o kolejne 6 ha.

SŁUPSK

Zamknięte dla ruchu będą odcinki ul. Obrońców Wybrzeża i Lotha od ul. Kaszubsksiej do skrzyżowania z Lelewela, ulica dr. Rabina Maxa Josepha. Ulica Hołdu Pruskiego będzie jednokierunkowa od ul. Madalińskiego do Klonowej. W obrębie Starego Cmentarza będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się.

Wszystkie ograniczenia zaczną obowiązywać od 31 października.

Parkingi dla osób niepełnosprawnych przy Starym Cmentarzu zostaną zorganizowane od ul. Madalińskiego przy stadionie oraz na przeciwko wejścia od ul. Hołdu Pruskiego na terenie zamkniętym oraz naprzeciwko polikliniki przy ul. Lotha. Na Nowym Cmentarzu wzdłuż płotu w kierunku głównej bramy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Serwisy specjalne

Serwisy specjalne

Najnowszy numer

GN 2/2021

17 stycznia 2021

Niemodna cnota w modnym opakowaniu

Nigdy bym nie przypuścił, że dożyję chwili, gdy zobaczę prawdziwego morsa. Nie, nie takiego olbrzymiego zwierzaka, leżącego na lodzie w fałdach własnego tłuszczu, tylko człowieka, który morsuje. A właściwie ludzi, gdyż była to para morsów.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu