Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zasłużony dla Świdwina

Był jednym z najbardziej znanych mieszkańców Świdwina. Edward Makowski, przedsiębiorca i społecznik odszedł 10 sierpnia.

Przez wiele lat prowadził usługowy zakład krawiecki, w latach 80. należał do Cechu Rzemiosł Różnych. Został radnym w pierwszej kadencji samorządu, w latach 1990-1994.

Był współtwórcą Statutu Stowarzyszenia Rzemieślników, Kupców i Handlowców oraz jednym z założycieli tej społecznej organizacji, której był także przez jedną kadencję prezesem.

Po śmierci Jana Pawła II Edward Makowski stanął na czele komitetu budowy pomnika polskiego papieża. Dzięki staraniom jego i wielu innych osób z komitetu w październiku 2006 r. na placu Jana Pawła II został odsłonięty monument z tablicami zawierającymi nauki papieża.

Za wkład w rozwój społeczny Rada Miasta nadała mu w 1996 r. tytuł „Zasłużonego dla Miasta Świdwin”.

Mieszkańcy Świdwina zapamiętali go jako osobę życzliwą, patriotę oraz człowieka krzewiącego i szanującego najważniejsze wartości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Serwisy specjalne

Serwisy specjalne

Najnowszy numer

Nowy numer 3/2021

Dziś

Komu warto wierzyć?

Ktoś lubi zapach świeżego druku – książki albo gazety? Nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu wyznania, ale przyznam się, że lubię... wąchać książki. Takie świeże, jeszcze przez nikogo nie otwarte. Zapach gazet też lubiłem wdychać, ale wiadomo... to jeszcze mniej bezpieczne, a w dobie koronawirusa lepiej o tym nawet nie myśleć.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu