Nowy numer 39/2023 Archiwum

W Słupsku będzie przedszkole z wartościami

Fundacja "Przyjaciele życia" zakłada przedszkole i szkołę podstawową "Ziarno", które będą wychowywać w duchu wartości katolickich.

Twórcy placówki chcą, by stwarzała ona dzieciom warunki do prawidłowego rozwoju. - Wartości katolickie są uniwersalne, bo człowiek otrzymuje w Kościele to wszystko, co jest potrzebne do prawidłowego wzrastania i osiągnięcia dojrzałości - mówi ks. Piotr Domaros, opiekun duchowy fundacji.

-  W przypowieści o ziarnie zwracamy uwagę na ziarno, ale to nie ono jest tam najważniejsze. Ono wyrośnie, gdziekolwiek będzie rzucone, bo ma moc samo w sobie. Ważne jest więc, na jaką glebę spadnie - mówi ks. Domaros. - Kiedy zacznie kiełkować, musi mieć właściwe warunki do wzrostu. Najpierw dziecko musi stać się taką glebą, która przyjmie słowo Boże i drugiego człowieka. Po drugie, traktujemy dzieci jak ziarno. Najlepszym środowiskiem wzrostu jest przede wszystkim rodzina, ale też środowisko szkolne. Jeśli te dwa środowiska będą ze sobą zgrane, to dziecko będzie miało wszystko, co jest potrzebne do prawidłowego wzrostu - dodaje.

W Słupsku będzie przedszkole z wartościami   Kandydaci do przedszkola Justyna Steranka /GN Przedszkole i szkoła będą oparte na metodzie pedagogicznej Marii Montessori. To włoska lekarka i twórczyni systemu wychowania, której zależało na wychowaniu człowieka do wartości. System ten rozwija go jako całość, także na płaszczyźnie duchowej. - Zastosowanie jej metod pracy to uczenie od konkretu do abstrakcji, uczenie przez działanie, nauka od ogółu do szczegółu oraz w terenie - wyjaśnia Sylwia Smolińska, dyrektor przedszkola. -  Filarem naszej pracy będzie podstawa programowa przewidziana dla przedszkoli i szkół w całej Polsce, ale będzie ona jedynie punktem wyjścia. Chcemy możliwie jak najbardziej poszerzyć horyzonty naszych uczniów i pokazać im świat wieloaspektowo.

Ważnym element wychowania będą też Katechezy Dobrego Pasterza. - Chodzi o to, żeby przygotować dzieci do świadomego przeżywania wiary poprzez pokazanie im symboli, np. liturgicznych. Każdy dzień będziemy rozpoczynać od modlitwy, a raz w miesiącu zapraszamy na Mszę św. dla dzieci, rodziców i nauczycieli - dodaje.

Przedszkole jest dla dzieci od 3 do 6 lat. Szkoła podstawowa to na razie I i II klasa, ale twórcy myślą o następnych. Czesne w przedszkolu to 350 zł plus całodzienne wyżywienie (dla chętnych). Czesne w szkole to 400 zł miesięcznie. Każde następne dziecko z rodziny będzie miało niższe opłaty.

Rodzice zainteresowani zapisywaniem dzieci do "Ziarna" mogą skontaktować się telefonicznie: 609 573 503 lub e-mailem: ziarno@przyjacielezycia.pl, by w następnym etapie umówić się na spotkanie indywidualne z dyrekcją "Ziarna".

26 kwietnia, w sobotę, w godz. 10-14 w "Ziarnie" odbędą się zajęcia warsztatowe dla dzieci.

Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast