GN 23/2021 Archiwum

Co i gdzie z okazji kanonizacji?

W wielu parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w dniu kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII wierni będą dziękować Bogu za ten dar.

Podajemy informacje o niektórych wydarzeniach w sobotę poprzedzającą kanonizację oraz w Niedzielę Miłosierdzia:

Koszalin:

Centralne obchody Niedzieli Miłosierdzia odbędą się w Domu Miłosierdzia. Od godz. 9 trwać tam będzie dzień otwarty dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć to miejsce. Do godz. 20 w Domu Miłosierdzia dostępni będą księża gotowi do spowiedzi czy do rozmowy. O 13.30 bp Edward Dajczak przewodniczyć będzie Mszy św., a o godz. 15 przewidziana jest wspólna Koronka.

O godz. 17 w koszalińskim amfiteatrze odbędzie się koncert Janusza Radka i Doroty Osińskiej, Anny Ozner, Marcina Kołaczkowskiego i Marii Krawczyk. Wstęp wolny.

W kościele oo. franciszkanów po Mszy św. o 9.30 wspólne oglądanie transmisji z kanonizacji na dużym ekranie.

W sobotę w kościele pw. św. Wojciecha o 19.30 odbędzie się "Wieczór uwielbienia", czyli wielkie dziękczynienie "z góry" za dar kanonizacji.

Drawsko Pomorskie:

W sobotę 26 kwietnia o godz. 10 startuje Papieski Spływ Kajakowy rzeką Drawą. O godz. 18 Msza św. w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego z udziałem chóru i orkiestry. Przed rozpoczęciem krótka akademia i film. Po Mszy św. zapalenie znicza przed wizerunkiem Jana Pawła II i przejście ze zniczem pod Dąb Jana Pawła w mieście. Od godz. 20 do 23 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W niedzielę o godz. 10 wspólne oglądanie transmisji w parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 15 uroczyste wniesienie relikwii św. Jana Pawła II i Msza św. dziękczynna.

Tuczno:

Niedziela 27 kwietnia Msza św. dziękczynna w kościele parafialnym o godz. 15, a po niej koncert Krzysztofa Rymszewicza (wokalista związany z teatrem Studio Buffo w Warszawie).

Świdwin:

W niedzielę 27 kwietnia w sali widowiskowej na Zamku o 19.30 odbędzie się koncert Antoniny Krzysztoń.

Piła:

W niedzielę 27 kwietnia wszyscy chętni zaproszeni są na plac Zwycięstwa do wspólnego oglądania transmisji z kanonizacji. O 19.30 w kościele pw. Świętej Rodziny odbędzie się koncert pieśni religijnych w wykonaniu Zespołu Góralskiego. O godz. 21 wierni zaproszeni są na apel modlitewny również do kościoła pw. Świętej Rodziny.

Ustronie Morskie:

W niedzielę 27 kwietnia w kościele o godz. 17 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna. O 18.30 w Sali Widowiskowej GOK odbędzie się spektakl poetycki: "Sobótkom się kłaniaj" - sonety Karola Wojtyły.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.