Nowy numer 4/2021 Archiwum

Z Ustki do Argentyny

Ustczanin Seweryn Wysokiński będzie reprezentował Polskę w żeglarskich Mistrzostwach Świata w klasie Optimist, które w październiku odbędą się w Argentynie.

15-latek z Ustki znalazł się w pięcioosobowej kadrze biało-czerwonych. Droga do udziału w mistrzostwach świata nie była łatwa, młody żeglarz musiał pomyślnie przejść przez trzy etapy eliminacyjne. - To spełnienie moich cichych marzeń - nie kryje Seweryn. - I wielka radość z tego, że będę mógł mieć orła na piersi, a także reprezentować moje ukochane miasto. Chciałbym podziękować mojemu trenerowi Dominikowi Schutta za ogromne zaangażowanie bez którego nie byłoby tego sukcesu.

Seweryn na jachtach w klasie Optimist trenuje od 4 lat, obecnie jest zawodnikiem Jacht Klubu "Opty" Ustka. Żeglarstwo nie jest jego jedyną pasją. Oprócz pływania trenuje również piłkę nożną (jest zawodnikiem MKS Jantar Ustka) oraz lekkoatletykę.

Optymist to jedna z najpopularniejszych klas regatowych na świecie, w której startują dzieci i młodzież do 15 lat. Jej kokpit zajmuje połowę jachtu. Łódka wykonana jest zazwyczaj z włókna szklanego. Ze względu na kształt często nazywana bywa "mydelniczką". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama