Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Rusza ewangelizacja nad Bałtykiem

W lipcu w nadmorskim pasie diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbędą się dwie ogólnopolskie akcje ewangelizacyjne pod patronatem bp. Edwarda Dajczaka.

Koszalin, 9 lipca: konferencja prasowa   Koszalin, 9 lipca: konferencja prasowa
Od lewej: Monika Wojciechowska, ks. Rafał Jarosiewicz, Magdalena Plucner - przedstawiciele koszalińskiej SNE, odpowiedzialnej za "Przystań z Jezusem".
ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość
21 lipca w Kołobrzegu rusza natomiast projekt "Przystań z Jezusem". Akcja odbywa się przy okazji festiwalu muzyki klubowej i techno "Sunrise", który ściąga nad Bałtyk tysiące młodych ludzi z całej Polski.

Nazwa akcji nawiązuje do zainicjowanego przez bp. Edwarda Dajczaka "Przystanku Jezus", który odbywa się obok kostrzyńskiego Woodstocku. "Przystań" jest kolejnym pomysłem zainicjowanym przez ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego, którego celem jest trafienie z Dobrą Nowiną do młodzieży. W tym roku w akcji weźmie udział kilkuset ewangelizatorów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i z całej Polski.

Akcja rozpoczyna się kilkudniowymi rekolekcjami i warsztatami, które potrwają od 21 do 25 lipca. Można wybrać warsztaty: kerygmatyczne, muzyczne, taneczne, aktorskie, plastyczne, fotograficzne, posługi dla dzieci, a nawet rapowania i beatboxingu. Wszystko w służbie Ewangelii.

- Okazuje się, że warsztaty to strzał w dziesiątkę. Ci, którzy przyjeżdżają ewangelizować, chcą robić to jak najlepiej. Jest wśród nich wiele osób utalentowanych, np. aktorsko czy muzycznie. Oni chcą używać tych talentów dla ewangelizacji. Chcemy, aby nasz przekaz był atrakcyjny, ponieważ Jezus Chrystus i to, co On proponuje, jest atrakcyjne dla współczesnego człowieka - mówi Monika Wojciechowska, jedna z organizatorek.

Dzięki zgodzie władz miasta, ewangelizatorów będzie można spotkać od 25 do 27 lipca w różnych miejscach Kołobrzegu. - Będzie np. scena ustawiona na plaży, gdzie ewangelizację rozpoczniemy od tańca. Wiemy, jak bardzo ludzie chcą się dziś ruszać, więc liczymy, że do nas podejdą, zaciekawieni tym, co robimy. Będziemy też ewangelizować przez teatr. Na trasie na "Sunrise" mamy wynajęte miejsce na pasie zieleni, gdzie będą scena i telebim. W ramach akcji odbędą się projekcje filmów, koncerty chrześcijańskiego rapu, będziemy też rozdawać materiały ewangelizacyjne i przy wszystkich okazjach rozmawiać z ludźmi o Bogu - tłumaczy ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji, która koordynuje "Przystań z Jezusem".

Do uczestników koncertów w ramach festiwalu "Sunrise", ewangelizatorzy będą też chcieli dotrzeć nocą w ramach specjalnej inicjatywy pod nazwą: "BogaTe noce". - Chcemy pokazać uczestnikom festiwalu "Sunrise", że bogactwo tych lipcowych nocy polega na tym, że mogą one należeć do Boga. Robimy to, ponieważ mamy ludziom do powiedzenia Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie - mówi Magda Plucner z koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Do akcji "Przystań z Jezusem" można dołączyć jeszcze do 15 lipca. Wszelkie informacje TUTAJ.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Alicja
  10.07.2014 14:13
  Pozdrówcie ks. Rafała ode mnie. Zadeklarował przyjaźń na zawsze, mam na piśmie :) Ale przestałam wspierać dzieło i kurcze....skończyła się przyjaźń. Teraz nie bardzo umiem wierzyć w słowa, które wypowiada...
  doceń 0
 • Alicja
  14.07.2014 19:08
  Widzę, że osoby odpowiedzialne za wypuszczanie komentarzy mają swoich faworytów, o których złego słowa nie przepuszczą. Kilka moich komentarzy zatrzymano, a ten tak szybko ujrzał światło dzienne. Co ciekawe nie znalazła się nawet jedna osoba, która by mnie zjechała za taki tekst. Trochę to dziwne, bo pod innymi artykułami poczytałam sporo mocnych słów o moich komentarzach, a tu, gdzie się należy to cisza. Nawet kilkakrotne zgłoszenie do moderacji zignorowano. Czyżby tak duża konkurencja w ewangelizacji?
  doceń 0
 • Alicja
  16.07.2014 16:04
  Ks. Rafale już zrozumiałam skąd ta zmiana w relacjach i podejściu do ludzi. Ostatnie doświadczenie mi podpowiada, że to owoc współpracy z mediami katolickimi, a zwłaszcza z Gościem Niedzielnym. Biskup Markowski mówi, że media i Ewangelia wykluczają się, a ojciec Góra woli współpracę z mediami świeckimi. Nie bez powodu, jak widzę.
  doceń 0
 • magda
  30.08.2014 16:58
  pani Alicjo, po co tu aż takie wywnętrzanie się? pewne sprawy załatwia się w cztery oczy, a nie na forum publicznym. pozdrawiam.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL