Nowy numer 25/2018 Archiwum

Papież Franciszek pozdrowił pielgrzymów z diecezji

Na audiencji generalnej ojciec święty zwrócił się do uczestników pielgrzymki Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Prawie 300 osób z diecezji pojechało z pielgrzymką do Rzymu z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Caritas w diecezji.

W środę 7 października pielgrzymi uczestniczyli w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem.

Ojciec święty osobiście zwrócił się do pielgrzymów: - Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Witam zwłaszcza liczną grupę pracowników i wolontariuszy Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, jak również zakonników i zakonnice, którzy w różnych stronach świata prowadzą duszpasterstwo polskiej emigracji. Kochani, jednoczy was duch wiary i miłości Chrystusa, którego z zaangażowaniem usiłujecie nieść wszystkim, którzy potrzebują waszego materialnego i duchowego wsparcia. Matce Bożej Różańcowej, patronce dnia dzisiejszego, zawierzam was i tych, którym służycie. Jej matczyna opieka niech będzie dla was źródłem pokoju i siły. Niech Bóg błogosławi wszystkich was, tu obecnych, i waszych najbliższych - powiedział papież.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma