Nowy numer 24/2021 Archiwum

Niedziela Akcyjna w Kwakowie

Kwakowo to kolejna parafia, w której powstanie POAK - Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Jest to owoc niedzielnych spotkań z mieszkańcami parafii, które członkowie Akcji Katolickiej nazywają Niedzielą Akcyjną. W czasie Mszy św. jest wtedy głoszone Słowo Boże zapraszające do zaangażowania się świeckich w życie i misję Kościoła powszechnego. Po Eucharystii członkowie Akcji Katolickiej dzielą się swoim doświadczeniem formacji w stowarzyszeniu. Całość wieńczy spotkanie organizacyjne, które jest formalnym powołaniem oddziału Akcji Katolickiej w parafii.

- Akcja Katolicka jest urzędem Kościoła, to znaczy szczególnym miejscem organizowania laikatu, będącego w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Chociaż chrześcijanin nie potrzebuje dodatkowego upoważnienia, aby mógł wiarę głosić, to jednak włączenie się w Akcję Katolicką stwarza kolejną okazję do odkrycia wspólnej odpowiedzialności za Kościół i pomaga w przełamaniu anonimowości wiary poprzez włączenie się w zorganizowany apostolat - przypomina ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny asystent AK.

O Akcji Katolickiej działającej w naszych parafiach usłyszymy zapewne więcej w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata - patronalne święto stowarzyszenia. Wtedy w wielu parafiach naszej diecezji członkowie Akcji Katolickiej organizują uroczystości i zapraszają do zaangażowania się lokalnie w organizację.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama