Nowy Numer 43/2021 Archiwum

Wielki Post - szansa spotkania z Miłością

Także w tym roku odbędą się uliczne i ekstremalne drogi krzyżowe oraz czuwania młodych.

Wielki Post rozpoczyna się zawsze tym samym znakiem: trochę popiołu oraz nasze pochylone w zadumie głowy i kapłan wypowiadający słowa: "nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Tak, to są znaki, ale nie tylko - mówi bp Edward Dajczak w najnowszym videoblogu "Bez piuski".

- Przez dwa tygodnie trwała w naszej diecezji peregrynacja znaków: krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży. Towarzysząc tym znakom i modląc się razem z młodymi i dorosłymi diecezjanami, mogłem się przyglądać ludziom, którzy z niezwykłą czcią, nieraz z drżeniem i ze łzami, uśmiechem, zadumą, dotykali, całowali, jednali się z krzyżem. Z odrobiną materii, z drewnem? Nie. Z Jezusem, z Jego miłością - wyjaśnia biskup.

- Można było usłyszeć całą litanię takich i podobnych stwierdzeń: "Przebaczyłam mojemu mężowi", "Przebaczyłem koledze", "Na nowo spotkałam Jezusa", "Moja miłość zaczęła się od nowa", "Pan mnie dotknął i przebaczył mi". Skąd się biorą takie słowa? Ze spotkania z Miłością. To jest istota Wielkiego Postu. Zapraszam! - kończy bp Dajczak.

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej także w tym roku w wielu miejscowościach odbędą się uliczne drogi krzyżowe. Jest również kilka zgłoszeń tzw. ekstremalnych dróg krzyżowych. O terminach tych wydarzeń będziemy informowali na naszej stronie internetowej.

19 lutego rusza także kolejna edycja Wielkopostnych Czuwań Młodych. Dokładny program podajemy TUTAJ

Zapraszamy do informowania nas o wielkopostnych inicjatywach w parafiach: misteriach Męki Pańskiej, wyjątkowych nabożeństwach pasyjnych, akcjach charytatywnych, czy innych wydarzeniach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama