Nowy numer 24/2018 Archiwum

Cześć i chwała bohaterom

Kombatanci, marynarze i samorządowcy zebrani w Ustce oddali hołd oficerom zamordowanym w Katyniu.

Już po raz kolejny władze Ustki wspólnie z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej zorganizowały oficjalne obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystość poprzedziła Msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. W podniosłym nabożeństwie wzięła udział kompania honorowa garnizonu Ustka. - Zebraliśmy się tu, aby pamiętać. Bez pamięci nie ma narodu - powiedział ks. prof. Jan Turkiel, proboszcz parafii. 

Po zakończeniu nabożeństwa, uczestnicy obchodów, kombatanci i marynarze, przemaszerowali w ciszy i skupieniu na cmentarz komunalny, gdzie przed Krzyżem Katyńskim odbyła się dalsza część uroczystości.

 Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, wiceburmistrz Ustki, w krótkim wystąpieniu przypomniał, jaki los spotkał w Katyniu tysiące polskich oficerów. - Na przestrzeni wieków naród polski doświadczył wielu zbrodni i prześladowań. Wśród nich mord katyński zajmuje miejsce szczególne, jako masowa zbrodnia, dokonana w sposób tak nikczemny i w jeszcze bardziej nikczemny sposób zatajona - powiedział samorządowiec. 

Po odczytaniu apelu poległych i oddaniu salwy honorowej uczestnicy uroczystości złożyli pod Krzyżem Katyńskim symboliczne wiązanki kwiatów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma