Trwa nabór do bursy dla chłopców w Szczecinku. Podania można składać jeszcze do 17 czerwca. Wciąż jest kilkanaście wolnych miejsc.
Bursa prowadzona jest przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Oferuje miejsca dla chłopców, którzy uczą się w szkołach ponadgimnazjalnych w Szczecinku. Mieści się przy szczecineckiej parafii pw. św. Rozalii.
Bursa oferuje pomoc młodzieży w ramach działalności Caritas. Jej oferta skierowana jest do młodych, którzy borykają się z problemami finansowymi, ale chcą się uczyć w Szczecinku i nie stać ich na dojazdy czy internat. Bursa jest co prawda płatna, w wielu przypadkach symbolicznie, ale jeśli rodzina wychowanka wykazuje dochody poniżej minimum socjalnego, otrzymuje on od Caritas specjalne stypendium i zwolniony jest z opłaty.
Zachęcamy naszych Czytelników do informowania o tej ofercie. Być może ktoś zna rodzinę, która potrzebowałaby takiej pomocy, ale nie ma dostępu do tej informacji.
- Bursa to dom z wartościami - mówi ks. Zbigniew Woźniak, dyrektor. - W program wychowawczy wpisana jest też opieka duszpasterska oraz formacja duchowa. Nie brakuje też formacji fizycznej na różne sposoby: chodzenie na basen, korzystanie z orlika, siłownia na miejscu. Bursa zapewnia także bazę i spokój do uczenia się. Wychowawcy w bursie pozostają w ścisłym kontakcie ze szkołami, do których uczęszczają wychowankowie. Sprawdzają frekwencję, oceny, rozmawiają z nauczycielami - wylicza ksiądz dyrektor.
- Bursa ma bardzo kameralny charakter. Jeśli komuś zależy na mieszkaniu w domu, a nie tylko w hotelu, to nasza placówka jest właściwym miejscem. Stwarza ona możliwości budowania prawdziwych relacji. Jej mieszkańcy tworzą swego rodzaju wspólnotę - mówi ks. Woźniak.
Nabór do bursy trwa jeszcze do 17 czerwca. Zgłoszenia dokonuje się elektronicznie poprzez specjalny formularz na stronie internetowej, który można znaleźć TUTAJ.
Wszystkie dane są następnie kompletowane, składane w jeden dokument, który wysyłany jest pocztą elektroniczną do kandydata. Ten, po wydrukowaniu go i podpisaniu, odsyła go pocztą tradycyjną z powrotem do bursy.
Dyrektor bursy umawia się z kandydatem i jego rodzicami na rozmowę kwalifikacyjną. Dopiero po niej podejmowana jest decyzja o ewentualnym przyjęciu wychowanka do bursy.