Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Na początek roku ważnego dla czcicieli Maryi

Po raz pierwszy członkowie Żywego Różańca zgromadzili się na świąteczno-noworocznym spotkaniu. To nie tylko okazja do składania sobie życzeń, ale także do zaplanowania roku, w którym kierunek wyznacza Maryja.

W sobotę zelatorzy i przedstawiciele parafialnych róż różańcowych spotkali się w Skrzatuszu, w niedzielę - w Koszalinie. Zaplanowano jeszcze dwa spotkania: w Słupsku i Szczecinku.

- Spotykamy się w czterech miejscach diecezji, żeby umożliwić jak najdogodniejsze warunki do uczestnictwa, bo nierzadko członkami Żywego Różańca są osoby starsze i schorowane, którym trudno dojechać do dalszych części diecezji - wyjaśnia ks. Paweł Wojtalewicz, diecezjalny moderator Żywego Różańca i Apostolstwa Maryjnego.

Nowy rok to czas wyznaczania sobie celów, zwłaszcza, że rozpoczynający się rok jest szczególny dla czcicieli Maryi i tych, którzy dzierżą różańce w rękach.

- Rytm pracy formacyjnej wyznaczają objawienia fatimskie oraz jubileusz 300-lecia koronacji jasnogórskiego wizerunku Maryi. Stąd m.in. planujemy rekolekcje różańcowe o tematyce fatimskiej, diecezjalna pielgrzymka do Fatimy i innych sanktuarium Europy, spotkania formacyjne dla zelatorów poświęcone nabożeństwom wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny czy też pielgrzymka do diecezjalnego sanktuarium 13 maja właśnie w dniu święta Matki Boskiej Fatimskiej - wylicza ks. Wojtalewicz.

Jak dobrze wykorzystać te jubileusze, żeby nie były tylko świętowaniem, ale pozostawiły trwały ślad? Diecezjalny moderator Żywego Różańca podpowiada, że pomocą mogą być nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca.

- Jubileusz to dla nas pretekst do lepszego zgłębienia treści objawień fatimskich, a także do tego, by tę treść wcielać w życie. Dobrym sposobem jest praktykowanie nabożeństw wynagradzających Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W niektórych parafiach te nabożeństwa są odprawiane, ale nie stoi nic na przeszkodzie, by odprawiać je prywatnie - zauważa ks. Wojtalewicz.

O nabożeństwie wynagradzającym członkowie Żywego Różańca mogli dowiedzieć się więcej podczas konferencji. Otrzymali również pakiety materiałów formacyjnych, z którymi wrócą do swoich parafii.

Za tydzień, 14 stycznia noworoczne spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w słupskim kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolego, zaś 28 stycznia w szczecineckim kościele Mariackim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy