Nowy numer 39/2020 Archiwum

Osłonić gorliwą miłością

Biskup Dajczak prosi diecezjan, by w 100. rocznicą objawień maryjnych w Fatimie zechcieli "osłonić duchowo grzeszników" poprzez udział we wspólnych obchodach tego wydarzenia.

W domu biskupim odbyła się 5 maja konferencja prasowa z udziałem bp. Edwarda Dajczaka oraz ks. Radosława Siwińskiego, dyrektora Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie. Chodziło o poinformowanie koszalinian o zbliżających się obchodach 100. rocznicy objawień w Fatimie oraz o Apostolstwie Maryjnym w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Biskup Dajczak wyjaśnił, że fatimskie orędzie Matki Bożej jest orędziem pokoju - zaczyna się słowami: "Nie bójcie się!", skierowanymi do trójki fatimskich pastuszków. Kolejne objawienia wzywają do modlitwy różańcowej i do zadośćuczynienia za grzechy. Matka Boża ostrzega jednocześnie przed wojną, jeśli ludzie się nie nawrócą. - Fatima jest ostrzeżeniem, że nie można igrać z tym wszystkim, co Bóg w swojej miłości odsłania przed ludźmi, a co człowiek lekceważy - powiedział biskup.

- Z Fatimy idzie orędzie, że jeśli nie znajdą się ludzie, którzy osłonią ten świat poprzez własne nawrócenie, to część ludzi zginie, zmarnuje swoje życie - powiedział biskup, przekonując do włączenia się w obchody 100. rocznicy objawień maryjnych w Fatimie, które odbędą się 13 maja.

Koszalińska Wielka Procesja Fatimska wyruszy z miejsca, gdzie - jak podkreślił biskup - Ewangelia wzięła na ziemi koszalińskiej początek - z Góry Chełmskiej - i przejdzie do świątyni matki, czyli do katedry. Tam o 18.30 rozpocznie się Msza w sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele wszystkich parafii (tego wieczora poza katedrą nie będą sprawowane Msze św.). Następnie procesja światła z pięcioma stacjami przejdzie ulicami miasta do katedry, gdzie biskup diecezjalny uroczyście zawierzy diecezję i miasto Matce Bożej.

Podobne inicjatywy podejmą inne miejscowości (np. Słupsk, Szczecinek).

Biskup prosi, by w trakcie tych diecezjalnych obchodów podjąć gorliwą modlitwę o radykalne nawrócenie, by z mocą wiary nieść do Boga przez wstawiennictwo Maryi intencje swoich rodzin, miast, diecezji.

Szczegółowy plan koszalińskiej pielgrzymki fatimskiej, który wyjaśnił jej współorganizator ks. Siwiński, dostępny jest TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama