Nowy numer 34/2019 Archiwum

II Bobolicka Nocna Droga Krzyżowa

Przed rokiem ruszyli po raz pierwszy. W sierpniu po raz drugi i po 10 kilometrach zrezygnowali z dalszego marszu. Tym razem dotrwali do końca. Otrzymali łaskę spokoju serca.

Na pierwszy lokalny ekstremalny wyczyn boboliczanie zdobyli się przed rokiem. W Nocnej Drodze Krzyżowej wzięło wówczas udział 80 osób, w tym kobiety z dziećmi oraz osoby starsze. Następny wymarsz zaplanowano na wakacje, ale tę ekstremalną nocną wędrówkę przerwano ze względu na szalejącą burzę.

W II Bobolicką Nocną Drogę Krzyżową wyruszyło 23 marca br. 30 pątników, w tym kilka osób po raz pierwszy. Potrzebowali 10 godzin, by w skupieniu i ciszy pokonać 30-kilometrowy odcinek. Towarzyszyły im duchowe rozważania prowadzone przez ks. Dariusza Kasińskiego.

- Każdy miał okazję w tym czasie zajrzeć głęboko w siebie, porozmawiać ze sobą, popróbować na nowo poukładać swoje życie, a przede wszystkim porozmawiać z samym Panem Jezusem - relacjonuje Jan Rewkowski, inicjator bobolickich nocnych marszów. Jak podkreśla, trasa przemarszu była urozmaicona, miejscami zaśnieżona, wiodła drogami gruntowymi, asfaltem i przez las.

J. Rewkowski jest pod wrażeniem ciszy i modlitewnego ducha wyprawy. - Na naszą grupę wylał się strumień łaski, to można było odczuć po wielkim spokoju serca w czasie tej wędrówki, pomimo bólu nóg i ogromnego zmęczenia na ostatnim odcinku.

Tak bezpieczna i spokojna droga była możliwa m.in. dzięki zaangażowaniu Anny i Sebastiana Pawlików - załogi pogotowia ratunkowego, która nie tylko zabezpieczała trasę i czuwała nad kondycją uczestników, ale także modliła się z uczestnikami na poszczególnych stacjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL