Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pogrzeby dzieci utraconych

Kolejny raz odbyły się w Koszalinie, Słupsku, Pile i Szczecinku. Koszalin jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w których organizuje się tego typu pochówki.

Na cmentarzu komunalnym w Koszalinie 13 października spoczęły prochy kolejnych 104 dzieci zmarłych przed urodzeniem. Od kwietnia 2011 roku w zbiorowym grobie pochowano ich już 3123.

Na mocy uchwały Rady Miasta takie pogrzeby odbywają się w Koszalinie dwa razy w roku i finansowane są ze środków publicznych. Podobne rozwiązania funkcjonują w Słupsku, Pile i w Szczecinku. Również w tych trzech miastach pogrzeby dzieci utraconych odbyły się 13 października.

W Słupsku w specjalnym grobie spoczywają prochy 354 dzieci, w Pile - 126, w Szczecinku - 99.

15 października po raz pierwszy zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się w także w Wałczu. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka sprawowana będzie o godz. 13 w kościele pw. św. Mikołaja, a następnie o godz. 14 w kaplicy cmentarnej na Dolnym Mieście rozpocznie się dalsza część uroczystości.

Pochowanych zostanie około 70 dzieci. Pogrzeby te odbywać się będą dwa razy w roku: 25 marca w Dzień Świętości Życia oraz 15 października w Dzień Dziecka Utraconego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy