Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na to nigdy nie jest za późno

Nawet zagonieni i pracujący do późna mają szansę na duchowe przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia - szansą są "Nocne rekolekcje" w Koszalinie.

Każde z czterech spotkań cyklu "Nocnych rekolekcji", które od 17 do 20 grudnia pilotażowo zamierza przeprowadzić w Koszalinie Szkoła Nowej Ewangelizacji Wspólnota św. Pawła i Fundacja SMS z Nieba, odbędzie się bowiem w późnych godzinach, gdy większość zakładów pracy, w tym galerii handlowych, jest już nieczynna.

- Te rekolekcje skupione są na nocnych godzinach, zwracamy przy tym uwagę na symboliczną godzinę 21.37, związaną ze śmiercią św. Jana Pawła II, o której podczas rekolekcji będzie sprawowana Eucharystia - powiedział ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie. Wprowadzeniem do Mszy św. będzie godzinna modlitwa uwielbienia, która rozpocznie się o 20.27. Każde spotkanie zakończy się przed 23.00. - To alternatywa dla ludzi, którzy pracują do późnych godzin, a chcieliby wziąć udział w rekolekcjach adwentowych.

Leszek Tarasewicz z Fundacji SMS z Nieba mówi, że "Nocne rekolekcje" to również sygnał wysłany do organizatorów innych spotkań religijnych czy rekolekcji. - Jest wiele inicjatyw pożytecznych społecznie czy religijnie, a niedostępnych dla osób, które żyją w rodzinach, mają małe dzieci - powiedział. - Zachęcamy więc organizatorów istniejących i nowych inicjatyw do zrobienia przestrzeni dla osób z takimi uwarunkowaniami zawodowymi, życiowymi.

Rekolekcje rozpoczną się 17 grudnia i potrwają do 20 grudnia. Każdego dnia będą się odbywały w innym kościele Koszalina. Ich tematyka jest zaczerpnięta z adhortacji apostolskiej papieża Franciszka "Gaudete et Exsultate" o powołaniu do świętości w świecie współczesnym.

Plan rekolekcji i ich tematy: 17 grudnia, parafia św. Marcina: "O modlitwie nieustającej"; 18 grudnia, parafia franciszkańska: "O rozeznawaniu duchowym"; 19 grudnia, parafia św. Józefa Rzemieślnika: "O znaku, jakiego potrzebuje świat"; 20 grudnia, parafia św. Wojciecha: "O zaangażowaniu we wspólnotę".

W zamierzeniu organizatorów są to rekolekcje dla średniozaawansowanych, czyli będą poruszać nie tyle kwestie istnienia Boga, co tego, jak rozpoznawać Jego wolę, jak się modlić, jak być znakiem dla świata oraz czy chrześcijaninowi potrzebna jest wspólnota.

Sławomir Kaczmarek, lider Wspólnoty św. Pawła zrzeszonej w SNE Koszalin, zwrócił uwagę, że ostatni z tematów będzie zarazem zaproszeniem do zaangażowania się we Wspólnotę św. Pawła w Koszalinie. Ponadto zaprezentował upominki, które otrzyma za darmo każdy uczestnik nocnych rekolekcji: zestawy płyt i książek. Na to nigdy nie jest za późno   Gadżety, które otrzymają za darmo wszyscy uczestnicy "Nocnych rekolekcji" Katarzyna Matejek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama