Nowy numer 09/2024 Archiwum

Bp Dajczak: Zgromadźmy się w miejscu tragedii na wspólną modlitwę

W niedzielę 6 stycznia w Koszalinie bp Edward Dajczak będzie modlił się za ofiary tragedii w escape roomie oraz za ich bliskich. Będzie też można wesprzeć materialnie pogrążone w żałobie rodziny.

Biskup Edward Dajczak we współpracy z prezydentem Koszalina Piotrem Jedlińskim zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli do wspólnej modlitwy.

W niedzielę 6 stycznia po Mszy św. o godz. 12, którą biskup odprawi w koszalińskiej katedrze w intencji ofiar i ich bliskich, wszyscy zaproszeni są do przejścia na plac przed ratuszem, gdzie zamiast planowanego wcześniej Orszaku Trzech Króli odbędzie się wspólna modlitwa.

Również w niedzielę o godz. 17, czyli w godzinie tragedii, biskup zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli w okolice miejsca zdarzenia, czyli na wysokości ul. Piłsudskiego 88, aby razem odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Można przynieść ze sobą białe kwiaty oraz znicze, które będzie można złożyć w miejscu tragedii.

Ponadto decyzją bp. Edwarda Dajczaka ofiary zebrane na tacę podczas Mszy św. 6 stycznia w katedrze o godz. 12 zostaną przeznaczone na pomoc dla rodzin ofiar tragedii w escape roomie. Podczas modlitwy na placu przed ratuszem Caritas przeprowadzi też zbiórkę na ten cel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy