Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie dzielić ludzi na lepszych i gorszych

– Niebezpieczne jest przekonanie, że jesteśmy lepsi – my ochrzczeni, katolicy, prawdziwie wierzący chrześcijanie. A wszystko, co wokół nas jest niebezpieczne, nie jest na drodze zbawienia – mówił bp Krzysztof Zadarko do katechetów.

Podczas swoich noworocznych spotkań, które odbyły się 11 stycznia w Skrzatuszu i 12 stycznia w Koszalinie, katecheci z całej diecezji podzielili się opłatkiem, wysłuchali konferencji oraz uczestniczyli we Mszy św.

Eucharystii podczas obu spotkań przewodniczył bp Krzysztof Zadarko. W homilii, którą wygłosił w kaplicy WSD w Koszalinie, zachęcił katechetów, aby w rzeczywistości zdominowanej przez politykę i partyjniactwo nie przyjmowali dualistycznej wizji świata.

– Niebezpieczne jest przekonanie, że jesteśmy lepsi – my ochrzczeni, katolicy, prawdziwie wierzący chrześcijanie. A wszystko, co wokół nas jest niebezpieczne, nie jest na drodze zbawienia. To prawie mentalność sekty, która sprawia, że dzielimy świat na pół. Pielęgnujemy przekonanie, że to w nas tkwi tajemnica świętości – mówił.

– Wszędzie króluje wyraźny podział i przekaz. To są zdrajcy, to są wrogowie. To są niebezpieczni ludzie. A my jesteśmy tutaj, ci, którzy są prawdziwymi patriotami, katolikami. Takie myślenie prowadzi do zantagonizowania świata – przekonywał biskup.

– Chrystus jednoznacznie powiedział, że jesteśmy powołani do tego, aby być znakiem sprzeciwu, ale nie po to, aby wytaczać wojny. Wy jesteście na pierwszej linii frontu. Jesteście tymi, którzy najpierw w szkole, później w parafii kształtują myślenie innych. To musi być jak najbardziej ewangeliczna wizja świata, jak najmniej oparta na ideologiach i populizmie. Nie można dzielić świata na pół. W innym przypadku jedyne, co nam pozostanie, to strzelać do siebie – mówił bp Zadarko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL