GN 08/2020 Archiwum

Podsumowanie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej rozprowadzono w tym roku 51 tys. małych świec i 10 tys. dużych. Znana w całej Polsce akcja Caritas przeprowadzona została po raz 25.

Najbardziej rozpoznawalnym znakiem promującym dzieło są charakterystyczne świece rozprowadzane przez Parafialne Zespoły Caritas w Adwencie. Co roku wyglądają inaczej. Tym razem ozdabiał je także element przypominający o jubileuszu akcji. Przygotowano je w dwóch rozmiarach - w cenie 8 i 20 złotych.

- Dochód z rozprowadzania świec jest dzielony pomiędzy Parafialny Zespół Caritas oraz ośrodek diecezjalny. W parafii pozostaje 5 zł z ofiary złożonej za każdą małą świecę oraz 10 zł za dużą. W tym roku zostało rozprowadzonych łącznie prawie 51 tysięcy małych świec i 10 tysięcy dużych - mówi Karolina Kowalczyk z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

Środki zgromadzone dzięki akcji przeznaczane są przede wszystkim na pomoc najmłodszym. Są to cele zdrowotne, jak dofinansowanie rehabilitacji, także turnusów rehabilitacyjnych, zakup leków czy środków higienicznych niezbędnych przy leczeniu różnych chorób. Potrzebującym dzieciom finansuje się także wycieczki, letnie kolonie i zimowiska. Po pomoc można zgłosić się do parafii lub ośrodka diecezjalnego.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane w roku 1994. Pomysłodawcą akcji jest ks. prał. Marian Subocz, kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, wieloletni dyrektor Caritas Polska.

Od 2000 roku akcja organizowana jest wspólnie z Diakonią Kościoła ewangelicko-augsburskiego, Kościoła ewangelicko-reformowanego oraz Eleos Kościoła prawosławnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama