Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pampersy i datki poszukiwane. Rusza "Pielucha dla malucha"

Choć DSM w remoncie, nie brakuje mam z dziećmi, które potrzebują wsparcia. Rozpoczęła się 4. edycja akcji charytatywnej "Pielucha dla malucha".

"Pielucha dla malucha i środki czystości podaruj z miłości" to autorska akcja charytatywna diecezjalnej Caritas na rzecz koszalińskiego Domu Samotnej Matki. Przedmiotem zbiórki są pieluchy dla niemowląt, produkty pielęgnacyjne dla dzieci i środki czystości.

– Jak co roku rozpoczęliśmy "Pieluchę dla malucha" w  Dniu Świętości Życia, ponieważ chcemy pokazać w ten sposób, że otaczamy troską człowieka od momentu jego poczęcia, a pielucha akcentuje ten najwcześniejszy etap życia zaraz po narodzinach – mówi Marlena Woźniak, koordynatorka Caritas.

Jak zaznacza, mimo że DSM ze względu na remont nie funkcjonuje, pieluchy i środki czystości znajdą nabywców. – W Centrum Kryzysowym również mieszkają matki, które potrzebują pomocy. Ponadto do siedziby Caritas zgłaszają się matki, które są w trudnej sytuacji materialnej. Wtedy taką pomoc w formie pampersów otrzymują.

Jak podaje s. Barbara Wilkowska, kierownik DSM, w ubiegłym roku dary zebrane podczas akcji "Pielucha dla malucha i środki czystości podaruj z miłości" zostały wycenione na blisko 14 tys. zł. Na liście znajdowały się pampersy oraz pieluchy tetrowe, środki higieniczne i chemiczne, ręczniki, kubki, gryzaki, smoczki, zabawki, gry edukacyjne.

Dary rzeczowe można przynosić do sekretariatu Caritas diecezji na ul. Bp. Domina 8.

Do akcji można się włączyć pośrednio, przekazując datki poprzez stronę internetową www.nadziejemam.pl, na której można dokonać bezpiecznej płatności elektronicznej.

Wpłata 30 zł pozwala na zakup jednej paczki pieluch jednorazowych, czyli ok. 64 sztuk pieluszek, albo kompletu środków czystości i pielęgnacyjnych.

Akcja charytatywna ma ponadto wymiar duchowy – zachęca darczyńców do podjęcia równolegle ze wsparciem materialnym duchowej adopcji dziecka poczętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama