Nowy numer 42/2019 Archiwum

24 godziny dla Pana

Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z okazją do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania to odpowiedź na apel papieża Franciszka.

W Koszalinie całodobowy dyżur kapłanów w konfesjonale zaplanowano w kaplicy pw. Chrystusa Króla przy kościele pw. Ducha Świętego. Od 15.00 w piątek (29 marca) do 15.00 w sobotę (30 marca) będzie można tu skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz modlić się przed Najświętszym Sakramentem. Do inicjatywy dołączają również kapłani w Szczecinku: modlitwa adoracyjna i okazja do spowiedzi sakramentalnej przez 24 godziny w kościele Mariackim. 

- To inicjatywa, która mówi nam, że musimy wciąż szukać i pokazywać drogę powrotu do Boga. W Wielkim Poście, kiedy szczególnie myślimy o swoim nawróceniu, powinniśmy też myśleć o tych, którzy się pogubili i potrzebują pomocy. „24 godziny dla Pana” to czas na spokojną spowiedź i niespieszną rozmowę, ale i czas modlitewnego wsparcia dla tych, którzy walczą, którym brakuje pokoju serca, którzy się pogubili - mówi ks. Andrzej Hryckowian, koszaliński dziekan. Jak podkreśla, warto podejmować wysiłek całodobowego dyżurowania:

- Nawet dla jednego człowieka warto, ale tych powodów jest więcej. To ważne dla wszystkich wiernych, także dla nas kapłanów, bo musimy odnawiać w sobie ducha stałej gotowości do służby i do poszukiwania zagubionego człowieka - dodaje.

W Kołobrzegu będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi i adoracji, choć z przerwą nocną. Dyżur w bazylice rozpocznie się w piątek o 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Tu adoracja zakończy się o 21.00, wznowiona zaś zostanie w sobotę o 9.00 w kościele rektoralnym Niepokalanego Poczęcia NMP przy Domu Księży Emerytów i trwać będzie do 15.00 (na zakończenie Koronka do Bożego Miłosierdzia).

Także duszpasterze z kościoła Mariackiego w Jastrowiu zachęcają do udziału w nabożeństwie do miłosierdzia Bożego z adoracją Najświętszego Sakramentu w piątek o 15.00 z okazją do spowiedzi do 16.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL