Nowy numer 09/2020 Archiwum

Diecezjalny akcent w Litanii Loretańskiej

Od tego roku nabożeństwa majowe wzbogaciło wezwanie "Pani Skrzatuska". Należy je dodawać na końcu litanii do Najświętszej Maryi Panny.

Decyzją bp. Edwarda Dajczaka z 2 lutego br. do odmawianej publicznie lub prywatnie Litanii Loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny należy dodać wezwanie "Pani Skrzatuska".

Wezwanie to należy wymienić jako ostatnie, to znaczy bezpośrednio po "Królowo Polski" (uwaga: wezwanie "Królowo świata" nie należy do Litanii Loretańskiej zatwierdzonej do publicznego odmawiania przez Stolicę Apostolską).

Co więcej – należy je dodawać zarówno na terenie naszej diecezji, jak również poza nią, gdy litanię będą odmawiać diecezjanie koszalińsko-kołobrzescy, czy to publicznie, grupowo czy indywidualnie.

Nowe wezwanie to podkreślenie pieczy, jaką Matka Boża Bolesna sprawuje nad diecezją koszalińsko-kołobrzeską z sanktuarium w Skrzatuszu, które decyzją Stolicy Apostolskiej zostanie podniesione do rangi bazyliki mniejszej. Ogłoszenie nadania odnowionemu w 2017 roku sanktuarium tego miana odbędzie się podczas Diecezjalnej Pielgrzymki do Skrzatusza we wrześniu 2019 roku. Diecezjanie przygotowują się do tego przez 9-miesięczną nowennę skrzatuską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama