GN 08/2020 Archiwum

Akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby strażaków

- Proszę Boga, by pobłogosławił nie tylko mury, ale przede wszystkim ludzi, którzy będą tu posługiwali. By to nowe miejsce, wygodniejsze, usprawniające ratowanie człowieka, było również dla strażaków miejscem bezpiecznym - mówił w Koszalinie bp Edward Dajczak.

W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby koszalińskich strażaków wzięli udział minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński oraz jego zastępca, poseł ziemi koszalińskiej Paweł Szefernaker.

- Chcę państwa zapewnić, że robię wszystko, by ta inwestycja w Koszalinie została dokończona i żeby powstawały inne tego typu inwestycje. Proces modernizacji wyposażenia służb mundurowych jest absolutnie konieczny po to, żeby Polska czuła się państwem bezpiecznym - podkreślał minister Brudziński.

Akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby strażaków   W uroczystości wziął udział Joachim Brudziński. Karolina Pawłowska /Foto Gość

Nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 powstaje przy skrzyżowaniu ulic Fałata i Monte Cassino na terenie przekazanym przez miasto. W budynku o powierzchni ponad 2 tys. m kw znajdzie się miejsce na halę garażową na 12 samochodów, warsztat, myjnię, magazyny i pracownię dla nurków, a w części administracyjnej będą również kuchnia, serwerownia i siłownia. Obok budynku powstać mają profesjonalny plac do ćwiczeń, boisko i bieżnia.

Nowa siedziba koszalińskiej straży ma kosztować 13,5 miliona złotych. Poprawkę do budżetu państwa, która zagwarantowała pieniądze na rozpoczęcie inwestycji, zgłosił Paweł Szefernaker. Obiekt ma być gotowy w 2020 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama