Nowy numer 42/2019 Archiwum

Głoszenie jako wyznanie swojej wiary

W kołobrzeskiej bazylice bp Edward Dajczak udzielił siedmiu diakonom święceń prezbiteratu. – Pan nie jest Tym, o kim opowiadam, ale Tym, kim żyję – powiedział w homilii.

Mówiąc o istocie posługi kapłańskiej, biskup zwrócił uwagę, że musi być ona ściśle związana z codziennym życiem prezbitera. – Każde głoszenie Jezusa musi być wyznaniem mojej wiary, żeby nie stało się tylko brzmieniem i tworzeniem mądrych słów – powiedział biskup, wskazując na konieczność osobistego spotkania z Jezusem.

– Jeśli Go nie spotkaliśmy, na nic nie przydadzą nam się tytuły i nauka. Wszystko rozgrywa się w tym spotkaniu. Jeżeli go nie ma, będę mówił źle o Bogu i będę źle żył jako ksiądz. Nie znaczy to, że jeśli Go spotkałem, to będę bezbłędny. Jednak jeśli się Go spotkało, to po upadku się płacze. Jeśli mi nie płyną łzy po tym, jak zawiodłem Jezusa, to znaczy, że Go nie spotkałem. Nie wystarczy wiedza, żeby innych prowadzić do Jezusa. Muszę sam chodzić drogami, po których prowadzę innych – mówił biskup.

Nawiązując do sceny z Ewangelii, w której Jezus pyta swoich uczniów, za kogo Go uważają, biskup powiedział do neoprezbiterów: − W chwilach uroczystych jak ta, w chwilach zwyczajnych i takich, w których ciekną łzy, Jezus was pyta: „Kim jestem dla was?”, „Ile jest miejsca dla mnie w twoim życiu?”.

Mszę św. w kołobrzeskiej bazylice razem z biskupem diecezjalnym koncelebrowało trzech biskupów i blisko 70 prezbiterów. Oprawę muzyczną zapewniła diakonia Ruchu Światło–Życie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL