Nowy numer 29/2021 Archiwum

Zawsze ktoś jest

800 wolontariuszy SKC pielgrzymowało do Koszalina. Dzień rozpoczęli Mszą św., a następnie przeszli przez miasto, głosząc idee wolontariackie.

Choć akcje podejmowane przez SKC bywają trudne, młodych to nie przeraża. – Zawsze znajdą się tacy, którzy chcą się zaangażować. I nieważne kiedy, nieważne jak, zawsze ktoś jest – mówi Wiktoria Kita z Białej. Dodaje, że takie osoby nie zawsze czekają na pomysły katechetki. – Niektórzy sami zauważają, że komuś trzeba pomóc. Jak ktoś to lubi, to czuje to i przeciwności nie są problemem.

Siostra Małgorzata Janas ze Szczecinka przyznaje, że wśród jej uczniów nie brakuje opornych na ideę wolontariatu, ale udało jej się na to namówić czterdzieścioro. – Te dzieci, które są chętne, działają jak należy – mówi służebniczka i dodaje, że właśnie atrakcyjna pielgrzymka jest szansą na uaktywnienie tych słabszych. – W takich chwilach do grupy przyłączają się nowe osoby. A potem one znowu przyprowadzają następnych.

Katarzyna Budzińska, katechetka z SP nr 4 w Świdwinie, uważa, że posłania młodych nie można oddzielać od sakramentów. – Najważniejsza jest Eucharystia, w której obecny jest Pan Jezus. To dzięki Niemu otwieramy się na innych ludzi i znajdujemy siłę, by im przekazywać dobro, które sami otrzymujemy – mówi. Dodaje, że dzięki pielgrzymce młodzi mogą nie tylko się zobaczyć, poznać i wymienić pomysłami, ale i wzmocnić wiarę. – Tu przekonujemy się, że jest wiele osób, które współdziałają z Bożą łaską i jak my tworzą w swoich środowiskach dobre dzieła.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama