Nowy numer 32/2020 Archiwum

W Sianowie zakończył się Folk Film Festiwal

6. edycja imprezy obfitowała w wydarzenia kulturalne nie tylko ze świata kina. Do konkursu krótkometrażowych filmów o wsi zgłoszono 70 produkcji.

Konkurs jednominutowych filmów o wsi jest głównym wydarzeniem festiwalu. W tym roku walczących o sianowskie Kokofy oceniało jury pod przewodnictwem reżyser Kingi Dębskiej, autorki takich filmów, jak: "Moje córki krowy", "Zabawa, zabawa" czy "Plan B".

KINGA DĘBSKA KOKOFY 2019
kommaj

Zwycięski okazał się film "Żniwiarz" Bartosza Łukasiuka. Drugą nagrodę otrzymał Łukasz Stryjewski za film "Obrządek". Ostatnie miejsce na podium przypadło Bożenie Paluch za film "Pieśń weselna".

W Sianowie zakończył się Folk Film Festiwal   Kokofy, czyli nagroda przyznawana podczas sianowskiego festiwalu za krótki film o wsi. Waldemar Kosowski

Festiwal, jako co roku, obfitował w różne wydarzenia kulturalne. Widzowie mogli spotkać się z K. Dębską, która opowiadała o swojej pracy, podejściu do zawodu filmowca i inspiracjach, które kierują nią przy doborze tematów, którymi się zajmuje.

Po spotkaniu, które odbywało się w kinie "Zorza", zaprezentowano film K. Dębskiej "Zabawa, zabawa".

Sala kinowa posłużyła także jako scena teatralna. W spektaklu "Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza" wystąpili warszawscy aktorzy: Bartłomiej Topa, Waldemar Błaszczyk, Piotr Nowak oraz Andrzej Deskur.

W Sianowie zakończył się Folk Film Festiwal   Spektakl "Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza". Waldemar Kosowski

Oprócz tego w ramach festiwalu odbyła się wystawa fotograficzna Waldemara Kosowskiego, dokumentująca historię sianowskiej imprezy. Z koncertami wystąpili Jola Tubielewicz z zespołem On-Off oraz Sidney Polak.

W Sianowie zakończył się Folk Film Festiwal   Koncert Sidneya Polaka. Waldemar Kosowski

Ostatni dzień festiwalu zwieńczył Przegląd Amatorskich Zespołów Ludowych oraz występ i parada teatru ulicznego Avatar z Legnicy.

W Sianowie zakończył się Folk Film Festiwal   Występ teatru ulicznego Avatar. ks. Wojciech Parfianowicz /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama