Nowy numer 08/2020 Archiwum

Jest nowy diecezjalny duszpasterz rodzin

Bp Edward Dajczak mianował nim ks. Piotra Wieteskę, który od 11 lat pełni też funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

Ksiądz Piotr Wieteska przyjął święcenia prezbiteratu w roku 1999. Od 2008 roku jest ojcem duchownym w koszalińskim seminarium. W 2017 roku został także diecezjalnym moderatorem Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło–Życie. Ks. Wieteska od listopada 2018 roku jest też przewodniczącym synodalnej Komisji ds. małżeństw i rodzin.

Dekret mianujący go diecezjalnym duszpasterzem rodzin wszedł w życie 16 lipca, czyli we wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel.

– Chciałbym powierzyć moją nową posługę Maryi, którą nazywamy także Królową Rodzin. Serdecznie proszę o modlitwę wszystkich, a szczególnie zaangażowanych w ruchy rodzinne w naszej diecezji. Zapraszam wszystkich na Diecezjalną Pielgrzymkę rodzin 15 sierpnia na Górę Chełmską – mówi ks. Piotr Wieteska.

Przez ostatnich kilka lat funkcję diecezjalnego duszpasterza rodzin pełnił ks. Łukasz Gąsiorowski. Pozostaje on nadal dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego koszalińskiej kurii. Ks. Piotr Wieteska będzie też nadal ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama