Reklama

Bp Zadarko w Taizé: Gościnność jest świadectwem chrześcijańskiego życia

Przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek razem z młodzieżą z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej spędził kilka dni w ekumenicznej wspólnocie w Taizé.

Taizé to niewielka wioska położona w środkowej Francji. Odwiedza ją każdego tygodnia ok. 2,5 tys. osób z całego świata, odpowiadając na zaproszenie mieszkających tu braci z międzynarodowej ekumenicznej wspólnoty do spędzenia czasu w klimacie modlitwy, pokoju i wzajemnego zaufania.

Wśród tysięcy goszczących w Taizé w przedostatni tydzień sierpnia była także młodzież z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej razem z bp. Krzysztofem Zadarką.

- Wizyta w Taizé to z jednej strony chęć poznania wspólnoty, a z drugiej temat weekendu, który skupił się na przyjaźni między młodymi chrześcijanami a wyznawcami innych religii, a zwłaszcza młodymi muzułmanami - mówił przewodniczący Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

Młodzi diecezjanie uczestniczyli we wspólnych modlitwach, konferencjach oraz spotkaniach z młodymi uchodźcami, którzy znaleźli schronienie we wspólnocie Taizé. Bracia przyjęli w ostatnim czasie ok. 20 uchodźców przede wszystkim z Sudanu, Iraku i Erytrei. 

Zdaniem bp Zadarki wspólnota Taizé uczy młodych gościnności, która dziś jest szczególnie cenna i potrzebna.

- Tutaj w Taizé wezwanie do otwartości serca i gościnności staje się ewangeliczne i konkretnie możliwe - dodał biskup. 

Pod koniec roku wspólnota zaprasza także do udziału w Europejskich Spotkaniach Młodych. Po raz trzeci gospodarzem spotkania, które gromadzi dziesiątki tysięcy ludzi będzie Wrocław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..