Nowy numer 24/2021 Archiwum

W Koszalinie rozpoczął się Europejski Festiwal Filmowy

Pod hasłem "Praca. Życie. Scenariusz dla każdego" w Koszalinie ruszył XVI Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja". Tematem wydarzenia jest środowisko osób niepełnosprawnych i proces integracji.

Do konkursu filmowego zgłoszono aż 38 obrazów poruszających tę problematykę, nadto zaprezentowanych zostanie sześć produkcji pozakonkursowych.

Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale angażując uczestników do aktywnego udziału ma także wydźwięk społeczny. Toteż zanim statuetka Motyla 2019 trafi do rąk twórców najlepszego filmu, wezmą oni udział nie tylko w projekcjach, ale i w rozmaitych imprezach towarzyszących: wystawach, recitalach, koncertach, warsztatach, debatach, spotkaniach z gośćmi specjalnymi (m.in. z aktorem Robertem Więckiewiczem), spotkaniach w szkołach i imprezach plenerowych.

Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że "życie można zacząć wiele razy". Uczą tego goście festiwalu, w tym osoby z niepełnosprawnością: artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy.

Większość imprez festiwalowych - a są to wydarzenia bezpłatne - odbywa się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy Placu Polonii 1.

Na festiwalu "Integracja Ty i Ja" można gościć bez konieczności podróżowania do Koszalina. W 2019 roku festiwal będzie obecny w 50 miejscach w Polsce. Filmy prezentowane będą w 17 kinach w dużych miastach oraz w 33 małych miejscowościach i instytucjach w ramach "Małych Festiwali Ty i Ja".

Festiwalowe produkcje i wystawa zdjęć "Fotokonfrontacje" gościły w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama