Nowy numer 50/2019 Archiwum

W Koszalinie rozpoczął się Europejski Festiwal Filmowy

Pod hasłem "Praca. Życie. Scenariusz dla każdego" w Koszalinie ruszył XVI Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja". Tematem wydarzenia jest środowisko osób niepełnosprawnych i proces integracji.

Do konkursu filmowego zgłoszono aż 38 obrazów poruszających tę problematykę, nadto zaprezentowanych zostanie sześć produkcji pozakonkursowych.

Festiwal jest przedsięwzięciem artystycznym, ale angażując uczestników do aktywnego udziału ma także wydźwięk społeczny. Toteż zanim statuetka Motyla 2019 trafi do rąk twórców najlepszego filmu, wezmą oni udział nie tylko w projekcjach, ale i w rozmaitych imprezach towarzyszących: wystawach, recitalach, koncertach, warsztatach, debatach, spotkaniach z gośćmi specjalnymi (m.in. z aktorem Robertem Więckiewiczem), spotkaniach w szkołach i imprezach plenerowych.

Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja" od szesnastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że "życie można zacząć wiele razy". Uczą tego goście festiwalu, w tym osoby z niepełnosprawnością: artyści, sportowcy, podróżnicy, dziennikarze, designerzy.

Większość imprez festiwalowych - a są to wydarzenia bezpłatne - odbywa się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy Placu Polonii 1.

Na festiwalu "Integracja Ty i Ja" można gościć bez konieczności podróżowania do Koszalina. W 2019 roku festiwal będzie obecny w 50 miejscach w Polsce. Filmy prezentowane będą w 17 kinach w dużych miastach oraz w 33 małych miejscowościach i instytucjach w ramach "Małych Festiwali Ty i Ja".

Festiwalowe produkcje i wystawa zdjęć "Fotokonfrontacje" gościły w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama