Nowy numer 08/2020 Archiwum

Popołudnie przy muzyce. Koncert w hospicjum w Darłowie

Muzycy ze Sławna postanowili uprzyjemnić niedzielne popołudnie pacjentom i dobroczyńcom darłowskiego hospicjum.

15 września hospicjum im. bp. Czesława Domina w Darłowie gościło muzyków na dziękczynnym koncercie. Muzyczne spotkanie to inicjatywa członków orkiestry dętej ze Sławna.

Słuchaczami koncertu byli nie tylko domownicy, ale też zaproszeni goście, wolontariusze, dobroczyńcy. To forma podziękowania im za pracę i serce, którym dzielą się z chorymi. – Cieszymy się, że właśnie w takiej atmosferze możemy spędzić czas z wszystkimi ludźmi dobrej woli, którzy mają nasze hospicjum w swoich sercach, którzy nam pomagają – powiedział ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum. – Tę wdzięczność wyrażają właśnie muzycy, i to wdzięczność za każdego, kto angażuje się w nasz dom, w sprawy naszych domowników.

Jak dodaje dyrektor, muzyka sprzyja zdrowieniu i dobremu nastrojowi, dlatego jest stałym elementem darłowskiej placówki. Można ją tu usłyszeć podczas zajęć terapeutycznych, a także koncertów instrumentalnych, które w każde piątkowe przedpołudnia daje wolontariusz Jan Schwarzlose z Darłowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama