Nowy numer 08/2020 Archiwum

Kolejny Kawaler Orderu Uśmiechu w Koszalinie

Henryk Zabrocki, prezes koszalińskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, znalazł się w dziesiątce uhonorowanych w tym roku orderem osób z całego świata.

Tym samym dołączył do elitarnego kręgu 900 osób uhonorowanych tym prestiżowym wyróżnieniem.

Jak podkreślają członkowie kapituły, Order Uśmiechu to jedyne na świecie odznaczenie przyznawane na wniosek dzieci.

- Jestem dumny i bardzo szczęśliwy. Czuję się onieśmielony całą sytuacją, choć nie ukrywam, że było to moje marzenie. Czuję dumę, ale też zobowiązanie. Zastanawiam się czy sprostam temu wyróżnieniu dzisiaj i w przyszłości. Mam świadomość, że zobowiązuje mnie to do jeszcze większego wyczulenia na krzywdę dzieci - przyznaje Henryk Zabrocki i dodaje, że nagroda to efekt pracy całego zespołu TPD:

- Mam szczęście do ludzi. Często to powtarzam współpracownikom. To, co robię jest możliwe do zrealizowania tylko wtedy, gdy jest z kim to robić.

Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obchodzi w tym roku stulecie działalności. Henryk Zabrocki związany jest ze stowarzyszeniem od 37 lat.

W Koszalinie zaszczytny tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu nosi także społecznik i poseł RP Stefan Romecki. Kawalerami byli również kardynał Ignacy Jeż oraz prezes Koszalińskiego Towarzystwa Trzeźwości Marian Marchow.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama