Nowy numer 23/2021 Archiwum

Kolejny Kawaler Orderu Uśmiechu w Koszalinie

Henryk Zabrocki, prezes koszalińskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, znalazł się w dziesiątce uhonorowanych w tym roku orderem osób z całego świata.

Tym samym dołączył do elitarnego kręgu 900 osób uhonorowanych tym prestiżowym wyróżnieniem.

Jak podkreślają członkowie kapituły, Order Uśmiechu to jedyne na świecie odznaczenie przyznawane na wniosek dzieci.

- Jestem dumny i bardzo szczęśliwy. Czuję się onieśmielony całą sytuacją, choć nie ukrywam, że było to moje marzenie. Czuję dumę, ale też zobowiązanie. Zastanawiam się czy sprostam temu wyróżnieniu dzisiaj i w przyszłości. Mam świadomość, że zobowiązuje mnie to do jeszcze większego wyczulenia na krzywdę dzieci - przyznaje Henryk Zabrocki i dodaje, że nagroda to efekt pracy całego zespołu TPD:

- Mam szczęście do ludzi. Często to powtarzam współpracownikom. To, co robię jest możliwe do zrealizowania tylko wtedy, gdy jest z kim to robić.

Wyróżnienie jest tym cenniejsze, że Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obchodzi w tym roku stulecie działalności. Henryk Zabrocki związany jest ze stowarzyszeniem od 37 lat.

W Koszalinie zaszczytny tytuł Kawalera Orderu Uśmiechu nosi także społecznik i poseł RP Stefan Romecki. Kawalerami byli również kardynał Ignacy Jeż oraz prezes Koszalińskiego Towarzystwa Trzeźwości Marian Marchow.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama