Nowy numer 08/2020 Archiwum

Proszą o modlitwę. Już po raz ósmy ruszył rok propedeutyczny

W Domu Formacyjnym św. Jana Pawła II w Szczecinku przygodę z seminarium rozpoczęło 5 kandydatów.

Pierwszy rok formacji alumni spędzają poza seminarium na tzw. roku propedeutycznym.

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska była jedną z pierwszych w Polsce, która go wprowadziła. Przez pierwsze dwa lata dom formacyjny mieścił się w przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca w Połczynie-Zdroju, po czym został przeniesiony i do dzisiaj mieści się przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku.

Rok propedeutyczny pozwala kandydatom do kapłaństwa spokojniej wejść w realia życia seminaryjnego. Jest czasem rozeznawania duchowego, pracy nad sobą, przygotowania do studiów filozoficznych i teologicznych.

Alumni mają zajęcia wykładowe, sportowe, językowe, odbywają praktyki w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, uczestniczą m.in. w rekolekcjach ignacjańskich.

Moderatorem roku propedeutycznego od samego początku jest ks. dr Radosław Suchorab, wykładowca teologii duchowości w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

W tym roku do seminarium zgłosiło się pięciu kandydatów, którzy na początku swojej drogi formacyjnej proszą wszystkich mieszkańców diecezji o modlitwę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama