Nowy numer 25/2021 Archiwum

Duszom na ratunek. Nocne czuwanie w Koszalinie

Cierpiące w czyśćcu dusze zmarłych czekają na naszą pomoc. W ich intencji swoją całonocną modlitwę ofiarowali członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

W nocy z piątku na sobotę u św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie trwał modlitewny szturm za dusze w czyśćcu cierpiące. W ich intencji uczestnicy czuwania odmawiali Różaniec i adorowali Najświętszy Sakrament.

– Modlitwa to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować zmarłym. W „Dzienniczku” św. s. Faustyna mówi o duszach czyśćcowych, że modlą się, ale bardzo cierpią, bo nie mogą sobie same pomóc. Tylko my możemy to zrobić. Pomaganie duszom czyśćcowym jest łatwe. Naprawdę nie potrzeba wiele, a możliwości jest dużo. Najprostszą chyba jest modlitwa: „Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie”. Każda taka modlitwa jest ulgą, przybliża dusze czyśćcowe do Boga – mówi ks. Tadeusz Kanthak, proboszcz koszalińskiej parafii, przy której od półtora roku działa kilkunastoosobowa grupa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

– Ich szczególną troską jest codzienna modlitwa za dusze czyśćcowe. Ofiarowują w ich intencji także prace, trudy, troski, radości i cierpienia. W ten sposób całe dobro, które dzięki Bożej łasce otrzymujemy, możemy za nie ofiarować. Modlitwa za zmarłych to nasz obowiązek – dodaje duszpasterz.

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym jest zorganizowaną formą apostolstwa Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, które zostało założone przez bł. Honorata Koźmińskiego i Matkę Wandę Olędzką w 1889 roku w Zakroczmiu. Deklaracja włączenia w ten szczególny apostolat jest dostępna na stronie APCD

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama