Nowy numer 21/2020 Archiwum

Duszom na ratunek. Nocne czuwanie w Koszalinie

Cierpiące w czyśćcu dusze zmarłych czekają na naszą pomoc. W ich intencji swoją całonocną modlitwę ofiarowali członkowie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

W nocy z piątku na sobotę u św. Józefa Rzemieślnika w Koszalinie trwał modlitewny szturm za dusze w czyśćcu cierpiące. W ich intencji uczestnicy czuwania odmawiali Różaniec i adorowali Najświętszy Sakrament.

– Modlitwa to najpiękniejszy dar, jaki możemy ofiarować zmarłym. W „Dzienniczku” św. s. Faustyna mówi o duszach czyśćcowych, że modlą się, ale bardzo cierpią, bo nie mogą sobie same pomóc. Tylko my możemy to zrobić. Pomaganie duszom czyśćcowym jest łatwe. Naprawdę nie potrzeba wiele, a możliwości jest dużo. Najprostszą chyba jest modlitwa: „Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie”. Każda taka modlitwa jest ulgą, przybliża dusze czyśćcowe do Boga – mówi ks. Tadeusz Kanthak, proboszcz koszalińskiej parafii, przy której od półtora roku działa kilkunastoosobowa grupa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym.

– Ich szczególną troską jest codzienna modlitwa za dusze czyśćcowe. Ofiarowują w ich intencji także prace, trudy, troski, radości i cierpienia. W ten sposób całe dobro, które dzięki Bożej łasce otrzymujemy, możemy za nie ofiarować. Modlitwa za zmarłych to nasz obowiązek – dodaje duszpasterz.

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym jest zorganizowaną formą apostolstwa Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych, które zostało założone przez bł. Honorata Koźmińskiego i Matkę Wandę Olędzką w 1889 roku w Zakroczmiu. Deklaracja włączenia w ten szczególny apostolat jest dostępna na stronie APCD

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama