Nowy numer 50/2019 Archiwum

Kościół z recyklingu. Pierwsza w diecezji świątynia pw. św. Jana Pawła II

Co zrobić ze starymi pralkami, garnkami i puszkami? Zbudować kościół. W Zaspach Wielkich trwają ostatnie przygotowania przed poświęceniem.

To będzie pierwsza w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej świątynia pw. św. Jana Pawła II. Choć Zaspy z nazwy są Wielkie, to nowy kościółek w tej wiosce jest niewielki. W niedziele chodzi tam średnio ok. 40 osób na Mszę św.

Mieszkańcy pokazali, że mają za to wielkie serca. Historia powstawania tej świątyni jest bowiem niezwykła. Wybudowano ją m.in. z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży złomu. Na ten cel trafiały stare pralki, garnki, puszki, części samochodowe. W wiosce zrobiło się czyściej, a Msza św. będzie odprawiana godniej.

W niedzielę 17 listopada o godz. 14 kościół poświęci bp Edward Dajczak. Pod mensą ołtarzową zostaną wmurowane relikwie św. Jana Pawła II.

Będziemy na miejscu i pokażemy to niezwykłe wydarzenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama