Nowy numer 50/2019 Archiwum

Kościół w Iwięcinie zdigitalizowany. Dostępna jest prezentacja multimedialna 3D

Trójwymiarowa cyfryzacja i wirtualizacja bezcennych przedmiotów z wnętrza pocysterskiego kościoła w Iwięcinie daje możliwość przyjrzenia się im z bliska. Zastosowanie najnowszych technologii to nowa jakość w dokumentacji zabytków.

Prezentacja multimedialna kościoła iwięcińskiego wykonana została przez Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie we współpracy z partnerami - Fundacją Wirtualizacji Narodowego Dziedzictwa Kulturowego i parafią rzymskokatolicką pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Dobiesławiu. Chodzi o przybliżenie szerokiej publiczności unikatowego kościoła gotyckiego z końca XIV w. o niezwykle interesującej formie architektonicznej, posiadającego bogate wyposażenie z różnych epok (w tym późnogotyckie, renesansowe, manierystyczne, barokowe).

Jak mówią twórcy projektu, trójwymiarowa cyfryzacja i wirtualizacja bezcennych przedmiotów zgromadzonych we wnętrzu pocysterskiego kościoła w Iwięcinie umożliwia przyjrzenie się z bliska zabytkom, które są zbyt oddalone od zwiedzającego lub niedostępne. Wygenerowane za pomocą najnowszych skanerów precyzyjne modele trójwymiarowe wspomagają, dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi multimedialnych, edukację dzieci i młodzieży szkolnej.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama