GN 07/2020 Archiwum

Fenomen Europejskich Spotkań Młodych polega na… młodych

Brat Maciej z ekumenicznej wspólnoty z francuskiego Taizé spotkał się z diecezjalną młodzieżą i zaprosił ją na sylwestra do Wrocławia.

Przełom starego i nowego roku to czas, kiedy bracia z Taizé zapraszają młodzież do jednego z europejskich miast. Co roku na to zaproszenie odpowiadają tysiące młodych ludzi, którzy chcą spędzić razem pięć dni na modlitwie i zabawie. – Fenomen Europejskich Spotkań Młodych polega na… młodych – nie ma wątpliwości brat Maciej. – My w rzeczywistości nic więcej im nie oferujemy. Owszem, przygotowujemy spotkanie, organizujemy noclegi u rodzin, aranżujemy przestrzeń modlitewną – to możemy zrobić. Ale tak naprawdę młodzi przyjeżdżają spotkać się z młodymi całego świata, żeby rozmawiać – o swoich wątpliwościach na drodze wiary, o tym, co ich łączy, co im pomaga – tłumaczy zakonnik z Taizé.

W Koszalinie, Kołobrzegu-Podczelu i Słupsku brat Maciej opowiadał o wspólnocie, jej ekumenicznym charakterze, a także zapraszał młodych do Wrocławia, który w tym roku jest gospodarzem ESM. – Chcemy wspólnie wejść w nowy rok, spędzić kilka dni na spotkaniach, warsztatach, modlitwie – co najważniejsze: razem. Dla mnie najistotniejsze w tych spotkaniach jest odkrywanie Boga w drugim człowieku. Dla najważniejszej relacji ja−Bóg potrzebny jest drugi człowiek. Święty Jan mówił, że nie da się kochać Boga, którego się nie widzi, jeżeli nie kocha się brata, którego się widzi. Tym żyjemy podczas Europejskich Spotkań Młodych – zachęca brat Maciej. ESM we Wrocławiu będzie trwało od soboty 28 grudnia 2019 r. do środy 1 stycznia 2020 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama