Nowy numer 30/2021 Archiwum

Młodzi śpiewająco uczczą pamięć JPII. Powstaje festiwal "Totus Tuus"

W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II zainaugurowany będzie Kołobrzeski Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej "Totus Tuus". Zapisy trwają do 3 kwietnia.

I Kołobrzeski Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej "Totus Tuus" odbędzie się 18 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Festiwal ma być hołdem dla Ojca Świętego Jana Pawła II. Organizowany jest z okazji 100. rocznicy urodzin papieża Polaka oraz dla uczczenia rocznicy jego kanonizacji, przypadającej 27 kwietnia 2020 r.

Pomysłodawcą festiwalu jest Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu, której patronem jest św. Jan Paweł II.

– Uczyńmy ten festiwal wielką ucztą ewangelizacyjną na cześć dziękczynienia Bogu Ojcu za dar, jakim był, jest i będzie dla nas święty Jan Paweł II – przekonują pomysłodawcy.

Do udziału w festiwalu zaproszone są dzieci i młodzież (do 19 roku życia): soliści, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, mające w swym repertuarze pieśni i piosenki chrześcijańskie o tematyce religijnej.

Zgłoszenia należy składać drogą elektroniczną do 3 kwietnia 2020 r. na adres: totustuus.kolobrzeg@gmail.com. Więcej informacji dostępnych jest u administratora festiwalu (tel. 607 757 529).

Organizatorami festiwalu są: SP 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu, Klub Wojskowy 8. Batalionu Remontowego, Dowództwo Garnizonu Kołobrzeg, Parafia pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Kołobrzegu, Regionalne Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama